מעבר לאתר המותאם  ראה"מ נפגש עם נשיא מצרים ודן עימו על שמירת היציבות ברצועת עזה

  שלמה ריזל No Comments on ראה"מ נפגש עם נשיא מצרים ודן עימו על שמירת היציבות ברצועת עזה

  ראה"מ בנט נפגש בשארם א-שייח במצרים עם נשיא מצרים א-סיסי, השניים דנו על ההסדרה ברצועת עזה והשבת הנעדרים. ראה"מ אמר לאחר הפגישה: "בשני הצדדים אנחנו חייבים להשקיע בחיזוק הקשר הזה"

  צילום: לעמ

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ראש הממשלה התקבל היום (שני) בצהריים בעיר שארם א-שייח׳ על ידי שר החוץ המצרי, סמאח שוקרי, ושר המודיעין המצרי, עבאס כמאל.

  לאחר מכן, פגש רה"מ את נשיא מצרים א-סיסי במתחם הנשיאותי לפגישה בארבע עיניים שארכה כשלוש שעות. בתום הפגישה, החלה פגישת עבודה בהשתתפות הצוותים, בה השתתפו מהצד המצרי שרי החוץ והמודיעין, ומצד הישראלי ראש המל"ל, ד"ר איל חולתא, המזכיר הצבאי, אלוף אבי גיל, והיועצת המדינית, שמרית מאיר.

  בפגישתם דנו המנהיגים בשורה ארוכה של סוגיות, ובכללן בדרכים להעמקת ולחיזוק שיתופי הפעולה בין המדינות, בדגש על הרחבת היקף הסחר ההדדיים, וכן בשורה ארוכה של סוגיות אזוריות ובינלאומיות.

  ראש הממשלה בנט הודה לנשיא א-סיסי על תפקידה החשוב של מצרים באזור, וציין, כי בחלוף למעלה מארבעה עשורים הסכם השלום בין המדינות מוסיף לשמש אבן יסוד בביטחון המזרח התיכון וביציבותו.

  ראש הממשלה הדגיש את התפקיד המשמעותי שמצרים ממלאת בשמירה על היציבות הביטחונית ברצועת עזה, ובמציאת פתרון לסוגיית השבויים והנעדרים.

  בתום הפגישה הודה ראש הממשלה לנשיא על האירוח החם בעיר החוף שארם א-שייח׳. שני המנהיגים סיכמו על המשך העמקת שיתוף הפעולה והשיח בין המדינות בכלל המישורים.

  ראה"מ אמר עם סיום הפגישה ולקראת חזרתו לישראל: "סיימתי עכשיו ביקור ראשון אצל נשיא מצרים. הפגישה הייתה חשובה מאוד וטובה מאוד. במהלך הפגישה, בראש ובראשונה, יצרנו תשתית לקשר עמוק להמשך הדרך".

  בנט סיפר כי "דנו בשורה של סוגיות בתחום המדיני, בתחום הביטחוני, בתחום הכלכלי, ובדרכים להעמיק את הקשר ולחזק את האינטרסים של המדינות שלנו".

  בנט הוסיף, "ישראל הולכת ונפתחת למדינות האזור, והבסיס להכרה ארוכת השנים הזו היא השלום בין ישראל למצרים. לכן, בשני הצדדים אנחנו חייבים להשקיע בחיזוק הקשר הזה, ואת זה עשינו היום".  0 תגובות