מעבר לאתר המותאם  לשמור על קדושת בית הכנסת: גבאי קריית גת התכנסו

  ארי טננבוים No Comments on לשמור על קדושת בית הכנסת: גבאי קריית גת התכנסו

  עשרות גבאי בתי כנסת מקרית גת התכנסו ליום עיון כהוקרה על מסירותם | רב העיר הגר"ש בן חמו: "באפשרות הגבאי לקרב יהודים לאביהם שבשמים | יו"ר המועצה הדתית יאיר עמר: "חובה קדושה להנגיש את שירותי הדת בעיר" | גלרייה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  כהוקרה על מסירותם של הגבאים כל השנה וכדי להעניק להם כלים מקצועיים בניהול בית הכנסת ובפרט בתקופת הקורונה ובימי החגים הבעל"ט, ערכה המועצה הדתית קריית גת בראשות מר יאיר עמר, בשיתוף התאחדות בתי הכנסת' ו'מקדש מעט', כינוס גבאים ורבנים מיוחד בו לקחו חלק עשרות גבאים ורבנים מכל רחבי העיר ומכל הקהילות בקריית גת.

  בכניסה לאולם נהנו הגבאים והרבנים מתערוכת מציגים של יצרנים מובילים מתחום בתי הכנסת המיועדים לפאר ולרומם את בית ה'.

  יו"ר "התאחדות בתי הכנסת" ועורך "מקדש מעט", אלי בן הרוש, פתח את יום העיון בברכה ליו"ר המועצה הדתית קריית גת מר יאיר עמר ולחברי המועצה הדתית על היוזמה המבורכת.

  יו"ר המועצה הדתית מר יאיר עמר, הודה בהתרגשות לכל הגבאים והרבנים שטרחו ובאו ליום העיון, וכן לחברי המועצה הדתית העוסקים עמו במלאכה ואמר כי הוא רואה לעצמו חובה קדושה וזכות להנגיש את שירותי הדת בעיר.

  רב העיר הגר"ש בן חמו עמד בדבריו על הזכות הגדולה שנפלה בחלקם של הגבאים לשרת בבית ה', הרב הוסיף כי בכוחם של הגבאים להשפיע ולקרב יהודים לאביהם שבשמיים, באמצעות הארת פנים לכל אדם.

  בסיום דבריו ביקש מהגבאים לדאוג להרבות גם בשיעורי תורה בבתי הכנסת.

  לאחר מכן נהנו הגבאים מהרצאות מקצועיות בתחום בתי הכנסת, כגון :היבטים משפטיים בניהול הקהילה, מהו תפקידו של הגבאי, ועד היכן מגיעה אחריותו, כיצד עושים ביטוח נכון לבית הכנסת והאם זה חובה או רשות, מהי תעודת זהות לספרי תורה, חשיבות התקנות בקהילה, תזרים מזומנים נכון ועוד.

  בסיום הכינוס יצאו הגבאים חדורים בתחושת התרוממות ושליחות ובמטרה ליישם את כל מה שלמדו ביום עיון חשוב זה.

  צילום: יעקב כהן.

     0 תגובות