מעבר לאתר המותאם  מקלב לכהנא: "בניגוד לשקרים, הציבור רוצה כשרות ונישואין מהרבנות"

  אבי רבינא 1 Comment on מקלב לכהנא: "בניגוד לשקרים, הציבור רוצה כשרות ונישואין מהרבנות"

  ח"כ אורי מקלב נאם במליאה בתגובה לדבריו של שר הדתות מתן כהנא כנגד שירותי הרבנות שלדעתו מחמירים עם הציבור בישראל, והבהיר לו כי הוא מנותק מהשטח, לדברי מקלב, "ישנה התעוררות לצריכת אוכל בכשרות הרבנות בערים החילוניות ועלייה ברישום לנישואין"

  אורי מקלב צילום: פלאש 90
  17:58
  01.08.21
  אבי רבינא No Comments on סערה במערך הכשרות: מפעל בשר כשר נתפס עם בשר טריפות

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בתגובה לנאומו של שר הדתות מתן כהנא (ימינה) שהצהיר כי יוביל מהלכים, שבעיני רבים בציבור החרדי והדתי הם יובילו להרס הרבנות הראשית ולחורבן היהדות במדינת ישראל, בגיורים, בכשרות, בנישואין ובקדושת השבת, ח"כ אורי מקלב השיב לשקריו של כהנא והציג את מכתבם של גדולי ישראל עליו חתום הגאון מרן רבי שמעון בעדני שליט"א כנגד פשרות השבת בחריש.

  מקלב אמר בנאומו, "לצערנו שר הדתות הציג כאן בפני חברי הכנסת מסכת של שקרים וכזבים שאין מתכתבים עם המציאות בשטח, הם מפרשים את הזהות היהודית באופן שונה מאיתנו, – עומד כאן שר הדתות שהוא חבר מפלגתו של ראש הממשלה שהשלה את ציבור בוחריו בשנה האחרונה ומצפה שאנחנו נאמין להם כי ישמרו על הקדוש והיקר לעם ישראל".

  מקלב הוסיף, "אך 'הרוצה לשקר ירחיק עדותו', כולנו ראינו כיצד ראש העיר בחריש ניסה להביא חוק עזר המתיר מסחר בשבת, אך אנחנו נלחמנו כנגד זה, חשפנו את האמת ואף משפטנים בכירים שאתה מעריך ומוקיר קבעו כי החוק אותו הוא מנסה להעביר הוא ההפך משמירת השבת, כזו שבת אתה רוצה שתהיה בארץ?".

  מקלב הבהיר כי "הצעת אי האמון הזו מחדד את הנושא הזה, זה נקרא מדינה יהודית?, במה המדינה הזו תתבסס כמדינה יהודית אם לא על שמירת השבת, על הכשרות, על הנישואין והגירושין על פי ההלכה".

  מקלב הסביר איך עובדות קבוצות הלחץ השקריות בין שרי הממשלה, "יש קבוצה של רבנים כאלה ואחרים המצריים מצג שווא, עוברים באוניברסיטאות ומנסים להציג יהדות אחרת שלטענתם היא מאירת פנים יותר, אך כל זה לא עוזר להם, אנחנו עוברים מדי שבוע בארץ אנחנו נפגשים עם הציבור, הם מנותקים מהשטח" קובע מקלב.

  מקלב הבהיר כי בישראל "הציבור בארץ רוצה יהדות אותנטית שורשית המסורה לנו מדורי דורות, כמה עליה יש ברישום נישואין, כמה התעוררות יש להקפדה על הכשרות?, אין עיר שאין שם התעוררות הייתי לאחרונה בעיר הרצליה מספר מקלב לחברי הכנסת, ראינו שם התעוררות עצומה ברחוב הראשי כמעט כל חנות בעלת תעודת כשרות – זו המציאות אותה הם מנסים להסתיר" אמר מקלב.

  ח"כ מקלב סיפר לחברי הכנסת, "פעם אחד היה שהסמקתי במליאה, עלה כאן על דוכן הכנסת אחד מחברי הכנסת של יש עתיד ודיבר על זכות הקיום של עם ישראל בארץ ישראל והביא כראיה את מתן התורה והתורה הקודשה, פנה אליו אחד מחברי הכנסת מהסיעות הערביות ואמר לו – 'אבל אתה עצמך לא מקיים את כל מה שנכתב בתורה כיצד אתה דורש את ארץ ישראל לידך', כל הקשר שלנו לארץ ישראל היא קיום המצוות על פי המסרות הנהוגה מאב לבן, זו המסגרת שלנו ואי אפשר לפרוץ אותה ועירור הסטאטוס קוו מערר את כל זכות הקיום שלנו כאן בארץ" סיכם מקלב.  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   אשריי המאמין, מרבית הציבור הצעיר והמתבגר בגלל נישואיי הרבנות מעדיפים להתחתן בחו"ל נישואים אזרחיים