נתב"ג, חינוך ותחומים נוספים: שורה של הקלות נוספות החל מהיום

  איתי גדסי וצבי טסלר No Comments on נתב"ג, חינוך ותחומים נוספים: שורה של הקלות נוספות החל מהיום

  שורה של הקלות נוספות החל מהיו: יוסרו מגבלות הנוסעים הנכנסים לארץ והיוצאים ממנה, יפתחו מתחמים נוספים לממכר מזון ומשקאות בהתאם להנחיות ויפתחו אטרקציות לילדים ולכל המשפחה במרחבים פתוחים על פי התו הסגול ובמרחבים סגורים על פי התו הירוק בלבד

  צילום: Olivier Fitoussi/Flash90
  18:54
  25.02.24
  בנצי לייזרוביץ No Comments on הלוויה קורעת לב: "איך נפרדים מבן יקר כמוך?"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בנוסף להסרת מגבלות הנוסעים הנכנסים לארץ והיוצאים ממנה יפתחו היום (ראשון) על פי החלטת הממשלה גם מתחמים נוספים לממכר מזון ומשקאות בהתאם להנחיות משרד הבריאות ובנוסף יפתחו אטרקציות לילדים ולכל המשפחה במרחבים פתוחים על פי התו הסגול ובמרחבים סגורים על פי התו הירוק בלבד.

  הקלות כלליות

  על פי החלטת הממשלה מיום חמישי, החל מהיום יתאפשר לבצע בדיקות מהירות בכניסה לעסקים הפועלים בתו ירוק, גם עבור מי שאינו מחוסן או מחלים.

  בשלב זה, אפשרות זו אינה גורעת מהאפשרות להיכנס עם תוצאה שלילית בבדיקת קורונה רגילה עבור קטינים בבתי מלון ועד 5% מהנכנסים לאולם אירועים.

  תתאפשר הפעלת בריכת שחייה, יריד, או אטרקציה תיירותית – המצויים בשטח פתוח – (לרבות אטרקציה הכוללת מתקנים).

  ניתן יהיה להפעיל בתו ירוק גם יריד המצוי במבנה ומתקני ספורט. היתר זה יאפשר החזרה של משחקי ספורט עממיים בתו ירוק, כגון ליגות למקומות עבודה וכד'.

  יתאפשר קיום של כל אירוע או פעילות מאורגנת בתו ירוק, לפי חלוקה לשני סוגי אירועים: אירועים המתקיימים בישיבה וללא מזון (כגון משחקי ספורט, אירועי תרבות בישיבה, חוג לבגירים בישיבה וללא מזון, כנס ללא מזון וכיוצ"ב), או אירועים המתקיימים תוך הגשה או מכירת מזון או שלא בישיבה (כולל מסיבות, שמחות ואירועים, חוגים המתקיימים בתנועה, מופעי מוסיקה בעמידה, מרתונים ואירועי תחרויות ספורט  ועוד).

  אירוע בישיבה וללא מזון:

  במקומות סגורים:
  עד 5000 מושבים – 75% עד 1000
  מעל 5000 מושבים – 30% עד 3000

  במקומות פתוחים:
  עד 10000 מושבים – 75% עד 3000
  מעל 10000 מושבים – 30% עד 5000

  אירוע שמתקיים בעמידה או עם מזון:

  עד 50% מהתפוסה המותרת, ובמספר שלא יעלה על עד 500 אנשים בשטח פתוח או 300 אנשים במבנה.

  הקלות על מקומות ציבוריים ועסקיים:

  יבוטל האיסור על הפעלת יריד בשטח קניון.

  ניתן יהיה להציב דוכנים בשטח קניון בכפוף להוראות (הכוללות מרווח בין דוכנים או הצבת מחיצה, מכירת מזון ארוז בלבד ועוד).

  תהיה אפשרות לקיים אירוע תרבות בשטח פתוח, ללא חלוקה למתחמים נפרדים. תבוטל ההגבלה על שימוש בסאונה בחדר כושר ובבריכה.

  פתיחת מתקני ספורט עבור ספורטאי תחרותי רשום באיגוד או התאחדות, תהיה גם עבור ספורטאים חדשים, שלא השתתפו בתחרויות בשנתיים האחרונות.

  באטרקציה תיירותית הפועלת ב"תו סגול" תפוסה לפי יחס של אדם לכל 15 מטרים רבועים, ובאטרקציה הכוללת מתקנים, בנוסך לכך גם הגבלה של עד 1,500 אנשים במקום שהתפוסה המותרת בו היא מתחת ל-10,000 איש, ועד 2,500 אנשים במקום שהתפוסה המותרת בו היא מתחת ל -10,000 איש, לכל היותר.

  בתקופת חג הפסח, בבתי מלון ואולמות אירועים שלהם מתווה המאפשר לקטינים/ עד 5% מהנוכחים להיכנס עם בדיקת PCR שלילית – תתאפשר הצגת בדיקה שבוצעה עד 72 שעות לפני הצגתה (במקום 48 שעות).

  בית תפילה עם תו ירוק:

  ניתן יהיה להיכנס גם באמצעות בדיקה מהירה.

  תפוסה:

  במבנה – מעל 5,000 מושבים – מספר אנשים שלא יעלה על 30% מהתפוסה המותרת ולא יותר מ – 3,000 אנשים.

  מתחת ל 5,000 מושבים – מספר אנשים שלא יעלה על 50% מהתפוסה המותרת ולא יותר מ – 1,000 אנשים

  בשטח פתוח – מעל 10,000 מושבים – עד 30% מהתפוסה המותרת ולא יותר מ- 5,000 אנשים.

  פחות מ-10,000 מושבים: עד 50% מהתפוסה המותרת ולא יותר מ – 3,000 אנשים.

  הקלות במערכת החינוך

  תועלה מגבלת המשתתפים בפעילות חינוך של גנים ובתי ספר בשטח פתוח, מ-20 ל-50 משתתפים לכל היותר.

  ייקבע כי על אנשי צוות בבתי ספר וגנים ומפעילים חיצוניים שהציגו אישור "תו ירוק" למנהל המוסד – לא תחול ההגבלה בדבר מספר הקבוצות שהם יכולים ללמד.

  יתאפשרו טיולים הכוללים לינה גם לחניכי תנועות נוער בגילאי 16 ש-90% מהם הם בעלי אישור "תו ירוק".

  יבוטלו הקפסולות בכיתות ג', ובדומה לכיתות א' ו-ב' הקבוצה הקבועה תהיה כיתה שלמה. בהמשך לכך, בצהרונים לכיתות ג' לא ניתן יהיה לערבב כמה קבוצות.

  בלימודי השכלה גבוהה והכשרות במתווה "תו ירוק", תבוטל ההגבלה האוסרת על קיום הפסקות בין השיעורים.

  בפנימיות על תיכוניות שבהן שיעור התלמידים בעלי אישור "תו ירוק" הוא 90% לפחות, ניתן יהיה לפעול בקבוצות קבועות של עד 500 תלמידים, ללא הגבלות מיוחדות על כניסה ויציאה מהפנימייה. בפנימיות לגילאי תיכון שבהן שיעור התלמידים בכיתות י"א ו-י"ב בעלי אישור "תו ירוק" הוא 90% לפחות – תחול ההוראה האמורה על אותן שכבות בלבד.

  תתאפשר פעילות קייטנות לקראת חג הפסח באותם אזורים בהם מתקיימים הלימודים, בתנאים שנקבעו.

  הפעילות תהיה בהתאם לחיתוך הרמזור שפרסם משרד הבריאות מהיום (18.3.21).

  תקנות התעופה

  על פי החלטת הממשלה, תבוטל מגבלת 3,000 הנוסעים ביום בנתב"ג בהתאם לפסיקת בג"ץ. היקף הטיסות היומי יוגבל לקיבולת האפקטיבית של נתב"ג, שמושפעת הן מהצורך לעמוד בדרישות תקנות הקורונה והן מהצורך לביצוע בדיקות וריחוק חברתי.

  כמו כן, יבוטל המנגנון לאישור טיסות חריגות, תבוטל ההגבלה על טיסה שמגיעה לישראל כטיסת מטען ויוצאת מישראל עם נוסעים (כעת ניתן יהיה לבצע זאת).

  בנוסף, תבוטל חובת מדידת החום לנוסעים בכניסה לטרמינל וטרם עליה למטוס, בדומה לקיים בכלל המשק. התקנות ייכנסו לתוקף היום בחצות, עד ליום ראשון, ה-28.3.21.

  בתוך כך, פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש הביע דאגה מהעליה במספר הנכנסים לארץ בשל הסרת ההגבלות כולן מהנוסעים הבאים לישראל והיוצאים לחו"ל על פי החלטת בג"ץ. הפרופסור אש הבהיר כי תפקיד מערכת הבריאות לפעול כך שהחזרה לישראל תהיה בטוחה והביע תקווה שמגמת הירידה בתחלואה תימשך.  0 תגובות