יוחרם ציוד שמיועד לבתי הדפוס של חמאס בעזה

  קובי פינקלר No Comments on יוחרם ציוד שמיועד לבתי הדפוס של חמאס בעזה

  שר הביטחון גנץ חתם על צווים להחרמת ציוד שיועד לבתי הדפוס של ארגון חמאס בעזה: "כלי במכונת ההסתה של חמאס"

  בית דפוס • אילוסטרציה צילום: דפוס און ליין (אין כל קשר בינם לבין בית הדפוס האמור בכתבה)
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  שר הביטחון גנץ חתם היום (שלישי) על צווים להחרמת ציוד שיועד לבתי הדפוס של ארגון חמאס בעזה.

  בפעילות משותפת של המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור (מט"ל) במשרד הביטחון, פיקוד מרכז והמרכז הלאומי לאבחון מטען וגורמי המכס ברשות המיסים, נתפסו לאחרונה חומרי גלם, שיועדו לבתי דפוס אשר משמשים את חמאס ברצועת עזה.

  בין היתר נתפסו מכולות של חומרי נייר שהגיעו דרך נמל אשדוד ומשלוח גדול של מוצרי דיו שנעשה ניסיון להכניסו לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום. אחד מבתי הדפוס ברצועת עזה שאליו יועד הציוד שנתפס הוא "בית הדפוס אמואג'" אשר נותן שירותי דפוס לחמאס, לרבות הדפסת עלונים, פוסטרים ומסרי תעמולה לזרוע הצבאית של חמאס.

  בית הדפוס השני שאליו יועד הציוד שנתפס הוא "בית דפוס אלארקם", המדפיס את העיתון "פלסטין", העיתון הרשמי של חמאס ברצועת עזה. עיתון "פלסטין" זכור מתמונתו של גלעד שליט בשבי החמאס, בה נראה החייל החטוף מחזיק בגיליון של העיתון כדי להוכיח את היותו כלוא בידי חמאס ואת מועד צילום התמונה.

  שר הביטחון גנץ אמר: "בתי הדפוס של חמאס הם כלי תעמולה שיוצר מכונת הסתה, שקרים וטרור. לצד הפעילות המבצעית "הקלאסית", נמשיך לפעול באמצעות כלים כלכליים בהובלת המט"ל בכדי לייבש את ביצת הטרור".

  צווי התפיסה מפורסמים באתר המט"ל, מתורגמים לאנגלית ולערבית ומופצים במעגל רחב למערכת הפיננסית הממוסדת בארץ ובעולם ולחברות מודיעין עסקי, דבר המאפשר להגביל ולסכל את פעילות הגורמים המוזכרים בצו.  0 תגובות