אין בושה: התיעוד שמוכיח את צביעות האו"ם

  קובי פינקלר No Comments on אין בושה: התיעוד שמוכיח את צביעות האו"ם

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  צילום: דובר צה"ל

  נוכח העלייה המשמעותית בהיקף הסיוע ההומניטרי וכמות המשאיות הנכנסות לרצועת עזה דרך המעברים ניצנה וכרם שלום, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן עליאן מפרסם הערב (חמישי) תיעוד של תכולת 600 משאיות סיוע בצד הפלסטיני של מעבר כרם שלום שהצטברו לאורך השבוע האחרון, כאשר אלו ממתינות לאיסוף וחלוקה על ידי גורמי האו״ם.

  בתוך כך, בימים האחרונים החל גידול משמעותי בכמות משאיות הסיוע ההומניטרי הנכנסות לרצועה, לאחר בידוק ביטחוני ישראלי. אך עם זאת, קצב האיסוף וחלוקת הסחורות של האו״ם איטי, לאור היעדר יכולות לוגיסטיות, לצד פערים בכוח האדם שהביאה בין היתר להצטברות של תכולת מאות משאיות בשבוע הנוכחי שהביאה לכדי הצפה של הצד הפלסטיני במעבר אשר מונעת מישראל להעביר סיוע הומניטירי נוסף לרצועה.

  מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף רסאן עליאן: "הרחבנו את שעות הפעילות והוספנו את אמצעי הבידוק. הפערים הלוגיסטיים לאיסוף והפצת הסיוע מוכיחים כי ישראל אינה מהווה צוואר בקבוק בכל הקשור למתן הסיוע ההומניטרי. על האו״ם לבצע את המלאכה עליה הוא אמון ולעשות אותה כנדרש. היעדר היכולות של האו״ם פוגע למעשה במאמץ ההומניטרי שמובילה ישראל".  0 תגובות