לעבור את ערב פסח בשלום: כללים והנחיות למניעת אסונות

  ארי טננבוים No Comments on לעבור את ערב פסח בשלום: כללים והנחיות למניעת אסונות

  חוסר זהירות בניקיונות לפסח ובהכנות לחג עלול להוביל לאסון ממנן אין דרך חזרה | בפנים: כללים והנחיות שיסייעו לנו לעבור את התקופה בשלום

  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ארגון ‘אמת ליעקב’ שמקדם העלאת מודעות לסכנות ונזקי הגוף השונים, מפרסם הנחיות וכללים חיוניים ששמירה עליהם תבטיח לכולנו חג פסח כשר ובעיקר בטוח ונטול אסונות ונזקים בגוף ובנפש.

  האסונות השכיחים בעיקר הם בעת ניקיונות הבית, הקרבה לאש בהגעלת כלים ושריפת חמץ. להלן מספר פעולות הראויות להינקט ע"מ לצמצם את הסכנות בכדי שחג הפסח יעבור עלינו בטוח כשר ושמח.

  ניקיון הבית:
  אין להניח דליים וגיגיות מים במרחב הבית, ילדים ניספו ל"ע מנפילה לדלי או גיגית מים או מהכנסת הראש בהם אף בגובה של סנטימטרים בודדים.
  יש להרחיק חומרי ניקוי מהישג ידם של ילדים, זכרו! תינוקות רגילים להכניס הכל לפה. הקפידו על שטיפה טובה של הבית אחרי שימוש בחומרי ניקוי, יש להקפיד על השארת חומרי הניקוי באריזתם המקורית, ואין להעבירם בשום אופן לבקבוקי שתייה וכדומה.
  בעת השימוש בחומרי ניקוי, סיד וצבע או כל חומר כימי אחר, יש להימנע ממגע עורי עם החומר ומשאיפת אדים רעילים, ובמיוחד ממגע בעיניים.
  אין לערבב חומרי ניקוי שונים העלולים לגרום לריאקציה מסוכנת ולאדים רעילים.
  בעת שימוש בחומרי ניקוי חריפים יש לוודא כי חלונות הבית פתוחים כדי שלא יצטברו אדים רעילים בחלל הבית.
  בזמן ניקוי הכיריים, יש לסגור את הברז גז הראשי.
  ככלל יש להיזהר מרצפה רטובה, סולמות מאולתרים – לא יציבים, ניקיון בגובה, מעקות וחלונות או כל גורם מסוכן אחר.
  בזמן הניקוי יש לוודא שהילדים עסוקים ומשחקים במקומות בטוחים ומרוחקים ממוקדי הניקיונות, אך כמובן גם רחוקים מהכבישים, ובכל מצב בליווי מבוגר.

  הגעלת כלים:
  במקומות שמתקיימים בהם הגעלת כלים, יש להרחיק מאוד את הילדים ואת המבוגרים, אש גלויה, כמות אדירה של מים רותחים ובלוני גז צמודים עלולים להיות שילוב מסוכן ביותר ל"ע.

  שריפת חמץ:
  שריפת החמץ נעדיף תמיד לקיים במיכל ברזל על גבי משטח ישר מרוחק מעשבים וקוצים העלולים לגרום להתפשטות האש וליציאה משליטה, כמו"כ יש להתרחק מחוטי חשמל ורכבים חונים. גיצים מתעופפים למרחק וגורמים לשריפות.
  אין לשרוף חמץ במרפסת או בחצר הבית, סכנת התפשטות האש במהירות – גדולה, נשרוף את החמץ רק בחוץ ובמקומות המיועדים לכך.
  חובה להרחיק עד כמה שניתן את מדורת האש מקרבת בתי מגורים, בכדי לא להיות חב לאחרינא, העשן מתפזר ומזיק לבעליי קשיי נשימה, לחולים וזקנים.
  חובה להרחיק עד כמה שניתן את מדורת האש ממיכלים וצוברי גז מכל סוג שהוא, היכול לגרום להתפוצצות ולאובדן חיים חלילה.
  יש להרחיק את הילדים מהאש ומהעשן, בתקופה זו של השנה שוררים רוחות יבשות ובלתי יציבות.
  חובה להשגיח שלא ישליכו לאש חפצים העלולים להתפוצץ כמו מיכלי ספריי, זכוכית וכו', או חומרי בעירה מהירים ומזהמים כמו נפט, פלסטיק, ניילון וכו' שכבר גרמו לנזקי גוף קשיים.

  אין להדליק את פח האשפה גם אם יש בהם חמץ שהופקר והושלך לפח, הדליקה של פח האשפה יכולה שתבער זמן רב ומעלה את עשנו אל תוך ימי החג, חוץ מהנזק הבריאותי לחולים ולבעלי קשיי נשימה, האפר מתפזר לבתים הסמוכים שהוברקו וצוחצחו לחג.

  החלפת כיריים:
  בעת החלפת הכיריים של ימות השנה לשל פסח יש לוודא תקינות צינור הגז שאין בו קרע או דליפה העלולים לסכן חיים. כמו"כ לוודא חיבור ראוי ומהודק. תמיד יש להעדיף כיריים חשמליים.

  בדיקת חמץ:
  יש להשתמש בזהירות רבה בנר בדיקת החמץ ולהרחיקו מכל גורם העלול להתלקח.

  אגוזים:
  במהלך ליל הסדר וחג הפסח יש להרחיק מהישג ידם של הזאטוטים את האגוזים והשקדים – סכנת חנק לילדים עד גיל 7.

  בארגון 'אמת ליעקב' מאחלים לכל עם ישראל פסח כשר, שמח ובטוח, ומבקשים להודות לכל מי שמסייע בהעלאת המודעות לשמירה וזהירות מפני סכנות היומיום ואלה שמתגברות מול מועדי השנה.  0 תגובות