דרמה בארה"ב: טראמפ הורשע ולא יוכל לחון את עצמו אם יבחר

  שלמה ריזל 1 Comment on דרמה בארה"ב: טראמפ הורשע ולא יוכל לחון את עצמו אם יבחר

  הנשיא האמריקני לשעבר דונאלד טראמפ הורשע בכל סעיפי האישום בתיק שבו הואשם בזיוף מסמכים, עבירות מס ועוד. טראמפ יוכל להתמודד לנשיאות גם אם יכנס לכלא, אך בתיק המשפטי הזה ספציפית הוא לא יכול לתת לעצמו חנינה

  טראמפ צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  דרמה בארה"ב: הנשיא לשעבר דונאלד טראמפ הורשע הלילה (בין חמישי לשישי) בכל 34 סעיפי האישום, בתיק שבו הואשם בזיוף מסמכים, כוונה לבצע פשע, עבירות מס והפרת חוקי קמפיין בחירות. בכך הפך טראמפ לנשיא האמריקאי הראשון שהורשע בפלילים.

  העונש על העבירות הוא בין 4-20 שנות מאסר בפועל, אך מכיוון שמדובר בהרשעתו הראשונה, השופט יכול לגזור עליו מאסר על תנאי בלבד. גזר דינו ינתן ב-11 ביולי.

  טראמפ יוכל להתמודד לנשיאות גם אם יכנס לכלא, אך בתיק המשפטי הזה ספציפית הוא לא יכול לתת לעצמו חנינה. כמו כן, גם אם ישלח לכלא זה לא צפוי לקרות לפני הבחירות בגלל הערעורים הרבים על פסק הדין.

  טראמפ אמר בצאתו מהדיון: "זה בזיון, משפט מוטה על ידי שופט מושחת. זה משפט מכור ומביש. ההכרעה האמיתית תהיה ב-5 בנובמבר כשהעם יאמר את דברו. אני אדם זכאי. נמשיך ונלחם. האומה שלנו במצב נוראי".

  בנו של טראמפ כתב: 30 במאי הוא היום בו טראמפ זכה בבחירות 2024 לנשיאות. בתוך כך, אתר איסוף התרומות של קמפיין טראמפ קרס כתוצאה מעומס.

  נשיא ארה"ב ג'ו ביידן הגיב להרשעה: "יש רק דרך אחת להרחיק את דונלד טראמפ מהחדר הסגלגל: בקלפי".  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   זה לא יגיע למצב שהוא תצטרך לחנינה