ללא ועדת חריגים: כל ישראלי יוכל לשוב לישראל לצורך הבחירות

  איתי גדסי No Comments on ללא ועדת חריגים: כל ישראלי יוכל לשוב לישראל לצורך הבחירות

  כמו כן, מחוסנים ומחלימים, בעלי תו ירוק, יוכלו לצאת מהארץ ללא צורך באישור ועדת החריגים. השבים יחוייבו בבידוד ביתי

  נתב"ג צילום: פלאש 90
  12:22
  04.03.24
  פנחס בן זיו No Comments on 6,816 זכו ב'דירה בהנחה': החל הליך ההודעות לזוכים

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בהתאם לאישור הממשלה עד ל-20 במארס: כל ישראלי יורשה להכנס לישראל לטובת הבחירות, ללא צורך באישור ועדת חריגים. יחד עם זאת כל הנכנסים לישראל מחויבים לשהות בבידוד ביתי, למעט בעלי תעודת מתחסן או מחלים, בתוקף מישראל.

  מחוסנים ומחלימים, בעלי תו ירוק, יוכלו לצאת מהארץ ללא צורך באישור ועדת החריגים. אזרחים ישראלים שאין ברשותם תעודת מחלים או מתחסן, לרבות ילדים, ידרשו לקבל את אישור ועדת החריגים טרם היציאה, תוך התחייבות על בידוד ביתי עם חזרתם ארצה.

  משרד התחבורה אישר בשלב זה טיסות ישירות יומיות בין נתב"ג לניו יורק, פרנקפורט, לונדון, פריס וקייב. לקראת סוף השבוע, יתווספו שני יעדים נוספים: טורונטו והונג קונג, על פי הצורך. במידה וידרשו יעדים נוספים, הם יתווספו באישור שרת התחבורה מירי רגב, ובהתייעצות עם שרי הבריאות והחוץ.

  מספר האזרחים הישראלים הנכנסים לארץ יורחב בהדרגה, החל מ-1,000 אזרחים ישראלים, בתחילת השבוע  ועד 3,000 נוסעים נכנסים, עד לסוף השבוע. כניסת זרים וספורטאים לישראל תאושר על ידי רשות ההגירה והאוכלוסין ואינה מהווה חלק ממכסת הנכנסים המותרת לישראל.

  הנכנסים לישראל יחויבו בביצוע שתי בדיקות קורונה: בדיקת קורונה שלילית מ-72 השעות שלפני הטיסה שתוצג לחברת התעופה, ובדיקת קורונה נוספת באוהל המיוחד הסמוך לטרמינל 3, עם הנחיתה בנתב"ג.

  יודגש כי כל הנכנסים לישראל, למעט בעלי תעודת מתחסן או מחלים, מחויבים לשהות בבידוד ביתי למשך 14 ימים, או 10 ימים, בכפוף לקבלת תוצאה שלילית בשתי בדיקות קורונה. מי שאינו יכול לשהות בבידוד ביתי בהתאם להנחיות משרד הבריאות, יעבור למלונית בידוד.

  על פי המתווה החדש, משרד התחבורה יעביר באופן שוטף למשטרת ישראל את רשימת הנוסעים הלא מחוסנים שהגיעו לישראל ואמורים לשהות בבידוד ביתי.

  זאת, במטרה לאפשר למשטרה לבצע אכיפה פרטנית מוגברת, רק לנדרשים בבידוד, כדי למנוע הדבקה וחדירה של מוטציות ולמנוע פגיעה במאמץ החיסונים שמדינת ישראל מובילה.

  יצוין כי היוצאים מגבולות הארץ ידרשו לעמוד בדרישות מדינות היעד, בהתאם למתווה הנהוג באותה מדינה ועל היוצאים להתעדכן בדרישות בטרם יציאתם לחו"ל. פרטים נוספים אודות דרישות מדינות היעד, מפורסמים באתרים הממשלתיים הרשמיים של המדינות.

  קישור לטופס הגשת בקשה לועדת חריגים ליציאה מהארץ:
  https://www.gov.il/he/service/special-request-to-fly

  נוהל כניסת זרים לישראל: https://www.gov.il/he/Departments/news/border_closing_coronavirus_14062020  0 תגובות