מעבר לאתר המותאם
1

שוב נתקע חוק "איי התיירות": מערך הבדיקות באילת אינו מוכן להפעלה

איתי גדסי No Comments on שוב נתקע חוק "איי התיירות": מערך הבדיקות באילת אינו מוכן להפעלה

יו"ר ועדת החוקה יעקב אשר עצר את הדיון בוועדה, לאחר שהתברר כי החוק מחייב הפעלה מלאה של מערך הבדיקות המידיות והמערך כלל לא מוכן בצורה מלאה. אשר אמר לנציגי השרים למצוא פתרון, "שלא תצטרכו להתנצל בפני תושבי אילת"

יעקב אשר צילום: פלאש 90
12:04
20.01.21
ארי טננבוים No Comments on איך מסירים כתם דיו של סופר סת"ם? | המומחית עונה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

סאגה בלתי נגמרת. לאחר ההסכמה בין שר הבריאות אדלשטיין, השר אמסלם ויו"ר ועדת החוקה על ניסוח חוק איי התיירות לפתיחת אילת לתיירות, בהוראת ראש המשלה. החל סיבוך אחר בחוק, במהלך הדיון בוועדת חוקה התגלה כי מערך הבדיקות המידיות אינו מוכן להפעלה מלאה והדבר עלול לסכן את יישום הצעת החוק.

יו"ר הוועדה ח"כ אשר הכריז על הפסקה בדיון ואמר: "תבואו עם פתרונות כדי שלא תצטרכו להתנצל בפני תושבי אילת ובפני חברי הוועדה".

בעת הקראת סעיפי הצעת החוק המחייבים ביצוע בדיקות מידיות לתושבי אילת וים המלח והעובדים באזורים אלו, אמר ד"ר אודי קלינר, המשנה לראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות כי יש זמינות של בדיקות אך מערך הפעלתן יהיה מוכן רק בעוד מספר ימים.

יועמ"ש הוועדה ד"ר עו"ד גור בליי אמר כי "נושא הבדיקות המידיות הן תנאי להכרזה, אך הציע לפתור את הבעיה בנוסח כך שנושא הבדיקות המידיות יישקל כחלק מהתנאים להכרזה אך לא יהווה תנאי סף לה.

עו"ד מיכל גולדברג המשנה ליועמ"ש משרד הבריאות: "משרד הבריאות היה מוכן לקחת סיכון מסוים ונקבעו תנאים שבאמת יהיה מדובר באי ירוק סטרילי. זה לטובת הנופשים ותושבי העיר".

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר הפסיק את הדיון והורה לנציגי השרים: "זה באחריות הממשלה, תבואו עם פתרונות. שלושה ימים אומרים לנו שאנחנו מעכבים. תנצלו את ההפסקה למציאת פתרון, כדי שלא תצטרכו לעמוד באולפנים להתנצל בפני תושבי אילת ובפני חברי הוועדה".0 תגובות