מעבר לאתר המותאם
1

דו"ח מבקר המדינה על השלטון המקומי הוגש ליו"ר הכנסת

איתי גדסי No Comments on דו"ח מבקר המדינה על השלטון המקומי הוגש ליו"ר הכנסת

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן, הגיש ליו"ר הכנסת את כרך הדו"חות על הביקורת בשלטון המקומי לשנת 2020. המבקר: "בדקנו נושאים רוחביים ופרטניים והאם הרשויות נהגו בחיסכון וביעילות, תוך עמידה בכללי המנהל התקין"

צילום: דוברות הכנסת
11:34
11.08.20
צבי הדס No Comments on בכשרות מהודרת: מצלמות ומערכות אבטחה ללא חילול שבת

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, הגיש היום (שלישי) ליו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, את כרך הדו"חות על הביקורת בשלטון המקומי לשנת 2020.

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין אמר עם קבלת הדו"ח: "הרשויות המקומיות עומדות יום יום בחזית השירותים לאזרח, ברמה הכי מידית והכי אישית, ולפעמים גם הכי קשה. לכן, חשיבות שיפור העבודה שלהם היא גדולה".

לוין ציין כי "נושא שטעון בדיקה בעיני הוא ממשק העבודה בין השלטון המרכזי למקומי. אני שומע את ראשי הרשויות המקומיות, ויש תחושה של העברת נטל על הרשויות ללא יכולת להיערך תקציבית. זה יוצר לעיתים פערים לא פשוטים. למשל בנושא האכיפה בנושא הקורונה. הרשויות מתמודדות עם נטל עצום ולא תמיד עם כל הכלים המתאימים".

"אברך אתכם על העשייה החשובה, המועילה והמקצועית. כלל אזרחי ישראל מעריכים זאת ותודתנו נתונה לכם", אמר לוין לאנגלמן.

מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן: "לרשות המקומית יש השפעה על כל אחת ואחד מאיתנו, ובאופן טבעי כל אדם מתעניין בראש ובראשונה במה שקורה על סף ביתו. לכן פעלנו להנגשת הדו"חות. בדו"ח זה בדקנו נושאים רוחביים ופרטניים והאם הרשויות נהגו בחיסכון וביעילות, תוך עמידה בכללי המנהל התקין. הצבענו על הליקויים שיש לתקן כדי לטייב את העשייה למען התושבים. אנו במשרד המבקר רואים חשיבות בביקורות חדשניות ופורצות דרך ולכן ייחדנו פרק מיוחד בדבר פעילות הרשויות ונבחרי הציבור ברשתות החברתיות והקשר עם התושבים ברשתות אלו. אני מקווה כי כלל נושאי הדו"ח ילמדו על ידי כלל הרשויות המקומיות".

יו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה, ח"כ עפר שלח: "בעיקר בתקופה זו, אנחנו מבחינים ביכולת הרשויות המקומיות לתת פתרונות מדויקים ומותאמים לצרכי האוכלוסיות הספציפיות, למשל בסיוע של שירותי הרווחה או באופן הטלת סגר על שכונות. בנוסף, אנו עדים ללחצים והתעמרויות של ראשי רשויות במבקרים הפנימיים של הרשות".0 תגובות