מעבר לאתר המותאם
1

ר"ע ירושלים למשרד הבריאות: "סגר עלול להביא להדבקה המונית"

איתי גדסי No Comments on ר"ע ירושלים למשרד הבריאות: "סגר עלול להביא להדבקה המונית"

על פי הצעת ר"י י-ם משה ליאון, יהודקו הסגרים על כל הישיבות הגדולות למשך שבועיים. ישיבות קטנות ות"ת ימשיכו במתווה הקפסולות, תוך כדי מעקב צמוד אחר בריאות התלמידים. ראש העיר הצהיר כי הוא מתנגד להטלת סגר שכונתי, "סגר ללא פתרונות כאלה, ישיג את המטרה ההפוכה"

צילום: פלאש 90

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

משרד הבריאות דורש להטיל סגר על מספר יישובים ושכונות במספר ערים. בירושלים ישנה כוונה להטיל סגר על מספר שכונות שנהפכו לאדומות בימים האחרונים.

ראש העיר משה ליאון פנה בפומבי למשנה למנכ"ל משרד הבריאות הפרופ' איתמר גרוטו והסביר לו את עמדתו הנתנגדת נחרצות להטלת סגרים על שכונות. "עמדתי החד משמעית היא נגד הטלת סגר" אומר ליאון.

לדברי ראש העיר ליאון, "הסגר המוצע עשוי להפוך את השכונות הרלוונטיות למדגרות קורונה", ליאון מדגיש לגרוטו כי "להבדיל מערים אחרות, השכונות המדוברות בירושלים הן שכונות בהן מתגוררים עשרות אלפי אנשים ומשפחות ברוכות ילדים בדירות צפופות, כשמאות אנשים מתגוררים בכל בניין. הסגירה ההרמטית שלהם תוביל להדבקה המונית בתוך הקהילה ותחמיר את המצב" מתריע ראש העיר.

לאור האמור, מציע ראש העיר דרך אחרת לבלימת ההתשפטות, "לפתוח חמ"לים ייעודיים שיופעלו ע"י העירייה ופיקוד העורף בשכונות המדוברות ולפעול באופן מיידי לפינוי כל חולה מאומת בתוך 24 שעות מהבית במטרה למנוע את המשך ההדבקה".

לגבי סגירת מוסדות החינוך: ישיבות גדולות (גילאי 16-25): "שליחת עשרות אלפי בחורים הביתה, עלולה להביא להתגברות המחלה בצורה דרמטית". נכון לעכשיו, אומר ליאון, "אין שום דרך לבדוק את המצב הנתון של חולי הקורונה בתוך הישיבות ואנו עשויים לשלוח חולים רבים לבתיהם, שם ידביקו עוד משפחות רבות ויביאו להתפרצות אדירה במגזר החרדי".

לכן המלצת ראש העיר היא, "הידוק הסגרים על כל הישיבות הגדולות למשך שבועיים".

ישיבות קטנות (כיתות ט-יא): "הישיבות עם הפנימיה ימשיכו במתכונת של הישיבות הגדולות.
ישיבות בלי פנימיה, ימשיכו את מתווה הקפסולות, ובאם ימצא חולה – הקפסולה תיסגר מיידית, והבחורים ישלחו לבתיהם לבידוד", מציע ליאון.

תלמודי תורה (כיתות א-ח): "הקפדה יתירה על מתווה הקפסולות תוך מעקב קפדני אחר תסמינים ושמירת הוראות משרד הבריאות וסגירת כל קפסולה בה ימצא חולה" מסכם ראש העיר את הצעתו כתחליף לסגר הצפוי.

ראש העיר משה ליאון  מבהיר כי הסגר כלל לא יועיל, 'אני סבור שהטיפול בסוגיה חייב להיות מערכתי, כולל, לקחת בחשבון את מירב האפשרויות למניעת ההדבקה והתפשטות הקורונה. סגר ללא פתרונות כאלה, ישיג את המטרה ההפוכה. אני קורא לכלל גורמי הממשלה להאיץ את פעולות המניעה ובכלל זה בתי מלון לבידוד הנדבקים".

 0 תגובות