מעבר לאתר המותאם
1

תוכנית כלכלית חדשה לעצמאים: מענקים עד 400 אלף ש"ח

צבי טסלר No Comments on תוכנית כלכלית חדשה לעצמאים: מענקים עד 400 אלף ש"ח

בניסיון להחיות מחדש את המשק הישראלי שנמצא במצוקה קשה לאחר משבר הקורונה, ראה"מ ושר האוצר יוצאים בתוכנית סיוע לעצמאים ולמגזר העסקי, אך הפעם מבטיחים הכסף יעבור מהר ללא חסמים

מתחם מזון. אילוסטרציה צילום: פלאש 90
0:38
03.07.20
דוד קליגר No Comments on משעשע: הח"כ החדש שהזכיר לאלי ישי את הכסא והכנסת • האזינו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

תוכנית כלכלית נוספת. רה״מ בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ״ץ החליטו היום (שני) על תוכנית חדשה לסיוע למגזר העצמאים והמגזר העיסקי שתצא לפועל בימים הקרובים.

התוכנית, שהיקפה 2 מיליארד ש״ח, כוללת מענקים מיוחדים עד לגובה 400 אלף ש"ח, לעסקים שמחזורם עד 20 מיליון ש"ח שנפגעו בהיקף של 60% לפחות בחודשים מאי – יוני, עד לגובה 15-10% מהמחזור .

כמו כן הוחלט כעת להוסיף עסקים עד למחזור של 100 מיליון ש"ח, שנפגעו בהיקף של 80% לפחות בחודשים אלה. עצמאים עד למחזור של 300,000 ש"ח בשנה יקבלו גם הם מענק נוסף כפול בהיקפו ביחס לפעימה הקודמת. בנוסף לכך ישונו הקריטריונים לקבלת מקדמות מ 20% ל 40%, ביחס לפעימה הקודמת.

כמו כן הוחלט להמשיך ולתת מענק גבוה יותר לעסקים ששימרו עובדים למרות הפגיעה הקשה. תוכנית זו היא חלק מהמדיניות הכוללת לניהול המשבר, כאשר לצד האצת המשק אנו מוודאים כי השכירים, העצמאים והעסקים שנזקקים לכך יקבלו את המענה המתאים.

רה"מ ושר האוצר ציינו כי מטרת התוכנית היא לאפשר הזרמה מיידית של סכומי כסף משמעותיים לעצמאים ולמגזר העיסקי, ללא עיכובים וחסמים מיותרים, ובכך לסייע להם לעבור את תקופת המשבר. אנו מוודאים כי השכירים, העצמאיים והמגזר העיסקי יקבלו את הסיוע המתבקש.

כל זאת לצד המשך קבלת המענקים בסך 7,500 ש"ח על כל עובד שיוחזר לעבודה. במקביל יוגשו בקרוב תקציב המדינה וחוק הסדרים מקיף, שילווה בתחרות מול המונופולים הגדולים וברפורמות והסרת חסמים ורגולציה, שיסייעו לפעילות העסקית ויביאו לצמיחה מחודשת של המשק.0 תגובות