מעבר לאתר המותאם
1

חזרה לשגרה: הממשלה אישרה תפילה בב"כ עד 70 מתפללים במתחם

צבי טסלר No Comments on חזרה לשגרה: הממשלה אישרה תפילה בב"כ עד 70 מתפללים במתחם
Jewish men pray at synagogue in the Jewish settlement of Efrat, Gush Etzion, May 20, 2020. Photo by Gershon Elinson/Flash90 *** Local Caption *** ???? ???? ???? ?????? ????? ??? ???? ???? צילום: פלאש 90
19:03
03.07.20
דוד קליגר No Comments on 'שירין ורחשין': התוכנית המלאה בהגשת מב"ד לפרשת חקת-בלק • האזינו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הממשלה אישרה הערב (שלישי) המשאל טלפוני שורת הקלות נרחבות למשק, ביניהם פתיחת בתי כנסת ל-70 מתפללים בחלל אחד ועד 100 מתפללים בשתי חללים נפרדים באותו מפלס. תוך שמירת מרחק של 2 מטר ממתפלל למתפלל. חובת עטיית מסכה ושמירת הפרדה של כסא לפחות בין מתפלל למתפלל.

ההקלות אושרו הודות לירידה הממושכת וההתייצבות במספר החולים המאומתים החדשים מדי יום, נוכח הצעדים שנקטה הממשלה למניעת התפשטות נגיף הקורונה.

עיקרי ההקלות: החל ממחר (רביעי) תותר הפעלה של מסעדות, (ישיבה במקום), בריכות שחיה (למעט בריכת פעוטות), אטרקציות תיירותיות, רכבל וכלי שייט ציבוריים. ההפעלה תותר בהתאם להוראות "התו הסגול" הפרטניות שיפורסמו. חשוב לציין כי עדיין חלה הגבלה על ישיבה במתחמי מזון מהיר בקניונים.

צומצמה המגבלה על כמות השוהים המותרת במקומות הפתוחים לקהל בהם חנויות, קניונים, שווקים ועסקים לטיפולים לא רפואיים בגוף האדם.

המגבלה תחול בהתאם לחלופות הבאות: ביחס של אדם לכל 7 מ"ר, או בהתאם למספר האנשים המותר בכפוף למגבלה על התקהלויות לפי צו בריאות העם (עד 50 איש) ובתנאי ששטח המקום מאפשר שמירה על מרחק של 2 מטר בין אדם לאדם. עוד נקבע כי במקום הפתוח לציבור בו מצוי דלפק שירות, תוצב מחיצה למניעת העברת רסס בין נותן למקבל השירות (בהתאם לחובה החלה כיום על חנויות).

בתי העסק יוכלו לשוב לפעילות בכפוף להוראות "מקום הפתוח לציבור" ועל פי יחס השוהים הבא:

1. בבתי אוכל – יחס השוהים יהיה בהתאם לקבוע ברישיון העסק, או לגבי עסק שהתפוסה המקסימלית שלו היא 100 איש ומעלה – עד 85% ממספר הלקוחות המותר.

2. בבריכות שחייה, בתוך מי הבריכה, יחס המבקרים יהיה אדם לכל 6 מ"ר.

3. ברכבל – תותר הנסיעה עד מחצית ממספר הנוסעים המירבי המותר, ולא יותר מ – 20 אנשים.

מפעילי עסק שלא בהתאם לכללים עובר עבירה שהקנס המוטל בגינה יהיה 2,000 ש"ח. כמו כן, מפעיל אולם, גן או מקום לאירועים שלא בשטח פתוח, או עם מספר אנשים הגבוה מהמותר לפי מגבלת ההתקהלות עובר עבירה שהקנס המוטל בגינה יהיה 5,000 ₪.

מפעילי בתי אוכל, בריכות שחייה, אטרקציות ורכבל רשאים להפעילם במשך 2 ימי עבודה ממועד פרסום התקנות, אף ללא הגשת הצהרה בטופס מקוון באתר משרד הכלכלה כפי שנדרש בהפעלת מקום ציבורי, וזאת לצרכי התארגנות וההיערכות.

צומצמה ההגבלה על שהיית לקוחות בבית עסק, כך שמעסיק יהיה רשאי לאפשר קבלת קהל ובלבד שיישמר יחס של לקוח אחד לכל 7 מ"ר או יחס של יותר משני לקוחות לכל עובד שתפקידו מתן שירות ללקוחות.

צמצום הגבלת שהיית עובדים בחדרים במקומות עבודה, כך שתבוטל ההגבלה המספרית, כל עוד נשמר מרחק של 2 מטרים בין עובד לעובד או כל עוד יש מחיצה למניעת העברת רסס גם אם נשמר מרחק של פחות מ-2 מטר בין עובד לעובד.

תתאפשר שהות של עד 50 איש בפגישות מקצועיות, ובלבד שנשמר מרחק של 2 מטר לפחות בין אדם לאדם.

נסיעה ברכב פרטי תתאפשר עם שני נוסעים בנוסף לנהג (במקום נוסע אחד). ברכב פרטי בו קיים יותר מספסל אחורי אחד יתאפשר נוסע נוסף באותו ספסל. כמו כן, תתאפשר נסיעה של מספר אנשים גדול יותר במידה ומדובר בדיירי אותו הבית או אם מתקיים צורך חיוני בנסיעה של מספר אנשים גבוה יותר. כמו כן, תתאפשר נסיעה במונית עם שני נוסעים בכל ספסל אחורי (במקום נוסע אחד), למעט אנשים הגרים באותו מקום.

במשרד הבריאות חוזרים ומדגישים כי ההקפדה על ההוראות וההנחיות בדבר ריחוק פיסי, עטיית מסיכות ושמירה על כללי ההיגיינה חשובה והכרחית על מנת למנוע את התפשטות נגיף הקורונה בישראל.

בנוסף התירה הממשלה פתיחת אולמות אירועים לחתונות ולשמחות תחת מגבלות בעוד כשלושה שבועות. כמו כן הותרו לפתיחה מיידית מסעדות, פארקים גדולים, בריכות ומקומות נופש.

ראש הממשלה אמר לאחר ההחלטה, "קיבלנו היום בשורה מאוד משמחת. הממשלה מאשרת את פתיחת המסעדות, הפארקים הגדולים, הבריכות. קודם כל, אנחנו רוצים לעזור לכלכלה – לבעלי העסקים ולעצמאים שמייחלים לרגע הזה".

"שנית, אנחנו רוצים להקל על החיים שלכם, לאפשר לכם לצאת להתאוורר, לחזור ככל שניתן לשגרה, לשתות כוס קפה. אבל אנחנו גם עוקבים אחרי ההתפתחויות, ובהתאם להתפתחות התחלואה, אנחנו נערך בהתאם. מקווה שלא נצטרך לשנות" אמר ראש הממשלה.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין אמר הערב: "הממשלה נתנה הערב מתנת חג שבועות לאזרחי ישראל. הגברנו משמעותית את שחרור המשק מלפיתת הקורונה. פתחנו את המסעדות, הבריכות, וגם בבתי הכנסת יוכלו להתפלל יחד עד 70 איש בחג השבועות. אבל כל זה יוכל להימשך רק אם כל אחת ואחד מאיתנו יקפיד על הנחיות משרד הבריאות. בלי זה הנגיף יחזור ואיתו גם הסגר".

החלטת הממשלה וההגבלות: רועים בריכות ומסעדות-50 תגובות