מעבר לאתר המותאם
1

שר הביטחון: "ישנה עלייה מואצת בקצב ההידבקות, נערכים להמון תרחישים""

איתי גדסי No Comments on שר הביטחון: "ישנה עלייה מואצת בקצב ההידבקות, נערכים להמון תרחישים""

*לראשונה, שר הביטחון כינס את ועדת המשק בהשתתפות מנכ"לי משרדי הממשלה | בנטן: "האויב שלנו זה איטיות, בירוקרטיה וסחבת. מצפה מכל מנכ"ל לקחת אחריות ולקבל החלטות מהירות"

צילום: אריאל חרמוני משרד הביטחון
21:49
01.06.20
אסתי פלד No Comments on חרדי תושב ארה"ב בריאיון: "יש וונדליזם אנטישמי כנגד בתי כנסת"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

שר הביטחון, נפתלי בנט, כינס לראשונה ועדת מל"ח (משק לשעת חירום) עליונה בהשתתפות סגן שר הביטחון, מנכ"ל משרד הביטחון, סגן הרמטכ"ל, מפקד פיקוד העורף, ראש רח"ל ונציגי משרדי הבריאות, האוצר והכלכלה.

שר הביטחון נפתלי בנט עדכן את הנוכחים כי ישנה "עלייה מואצת בקצב היומי של נדבקים מזוהים בנגיף הקורונה. צריך לומר את האמת – אנחנו לא יודעים כמה נשאים יש במדינת ישראל ברגע זה, ייתכן שיש את המספר הפורמאלי שעומד על בערך 250, ייתכן שיש 500, ייתכן שיש 2,000, וייתכן שיש 5,000 נשאים שמסתובבים בינינו" אמר בנו והבהיר כי" זו בעיה שכל העולם כרגע מתמודד איתה".

בנט הסביר את מטרת הישיבה כעת, "זה המפגש הראשון של ועדת מל"ח עליונה, ועדה של המשק לשעת חירום. המשק עדיין לא מוגדר בשעת חירום ומטרת המפגש היא להיערך לאפשרויות".

בנט דימה את מצבה של ישראל כעת ואמר, "אם נדמה את זה אנחנו נכנסים לתוך מנהרה, אנחנו לא יודעים מה אורכה, אנחנו לא יודעים במה ניתקל בתוך המנהרה ואנחנו צריכים להיערך להמון תרחישים בתוך המנהרה הלא פשוטה הזו. מטרת העל זה להקדים את הקורונה, כל הזמן להיות צעד או שניים לפני הקורונה".

על המלאי הלאומי עדכן השר כי "בשלב הזה, מבחינת מלאים לאומיים, אנחנו עומדים במלאים מלאים בכל התחומים. בנקודת הזמן הזו הייבוא למדינה הוא מלא, כוחות השוק ממשיכים לעשות את שלהם והצפי בימים הקרובים שזה יימשך".

שר הביטחון הבהיר יחד עם זאת, "כל המסחר של מוצרי מזון, מוצרים בסיסיים במדינת ישראל, ממשיך כרגיל בתקופה הקרובה, אבל ייתכן שבטווח זמן של כמה ימים או שבוע או שבועיים, גם הדברים האלה ייפגעו. מדינת ישראל מכינה את עצמה בכל הכוח לכל התרחישים".0 תגובות