מעבר לאתר המותאםהיערכות שיא בדרום: "במקרה שנפרצה הגדר – יבוצע ירי לפגוע"

קובי פינקלר No Comments on היערכות שיא בדרום: "במקרה שנפרצה הגדר – יבוצע ירי לפגוע"

היערכות נרחבת בגבול הדרום והנחיות ברורות | אלוף פיקוד הדרום למפקדים בשטח: "יבוצע ירי כדי לפגוע במחבלים מסכני חיים או במקרה שנפרצה הגדר או חדירה לאחר היישובים סמוכי הגדר" | וגם: צה"ל הטיל כרוזים נוספים בעזה

22:44
19.02.20
איתי גדסי No Comments on כוחות חי"ר, שב"כ ודובדבן תרגלו התמודדות עם פיגועים והפרות סדר

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

אלוף פיקוד הדרום אייל זמיר, אמר אתמול למפקדים בגבול רצועת עזה שורת מסרים והנחיות לקראת ההתפרעויות הצפויות. "אין לאפשר בשום מקרה את חציית הגדר ופגיעה בתשתיות בטחוניות" אמר.

זמיר הוסיף בפני המפקדים והנחה: "יבוצע ירי כדי לפגוע במחבלים מסכני חיים או במקרה שנפרצה הגדר או חדירה לאחר היישובים סמוכי הגדר".

צריך להבין, החשש הגדול בצבא הוא עימות בחסות ההפגנה במהלכה יסתננו מספר אנשי חמאס לשטח ישראל, ינסו להרוג חיילים ולחטוף אחד מהם או יותר. לכך נערכו בצבא ובכוחות גדולים מאד. שלוש חטיבות סדירות הוקצו לטובת הפעילות, הופסקו אימונים והמערכת כולה דרוכה לאירועים שצפויים להתחיל לפני הצהרים ושיאם מחר בהפגנה וצעדה של מאות אלפים לכיוון הגדר, פגיעה בגדר ומתקנים ביטחוניים כמו הרואה יורה, כלים הנדסיים וכאמור ניסיון פריצה לשטח ישראל.

פרות סדר

מעבר לכך, צלפים נפרסו בשטח, יחידות אומנו וכולם מקוים שהאירועים יהיו בשליטה שכן המרחק בין עימות מוגבל לעימות כולל קצר. ההערכות בשיאה והעיניים שהיו נשואות בשבוע שעבר לצפון, מופנות הבוקר לרצועת עזה וליהודה ושומרון.

בנוסף, לאחר שהוטלו אתמול כרוזים בעזה, היום הטיל צה"ל כרוזים פעם נוספת באמצעות מטוסים. הכרוזים מזהירים מפני מהתקרבות לגדר, מניסיון פגיעה בה ומניסיונות לבצע טרור. החשש בצה"ל הוא מפני חדירה המונית של הגדר וחטיפת חייל או אזרח ולשם כך חודדו נהלי הפתיחה באש.

צה"ל שב ומזהיר את תושבי עזה מלהתקרב לגדר ולשמש כלי בידי חמאס. צה"ל ערוך ומוכן לתרחישים רבים ונחוש להגן על תושבי ישראל וריבונותה. "צה"ל לא יאפשר פגיעה בתשתיות הביטחון והגדר המגנות על אזרחי ישראל ויפעל מול כל מי שמבקש לפגוע בביטחון ישראל" נמסר מדובר צה"ל.

בכרוזים שנחתמו בידי "מפקדת צה"ל", נכתב: "חמאס אמר שהוא הולך לשפר את התשתיות ברצועת עזה- בוצע?
חמאס אמר שהוא הולך להקים מרכזי רפואה וחינוך חדשים- בוצע?
חמאס אמר שהוא ידאג לענייני האזרחים- בוצע?
חמאס אמר שהשתתפות בהפגנות תשפר את חייכם- לדעתכם יקרה?"

כרוז צהל

בכרוז נוסף נכתב: "אל המפגינים, הנכם נוטלים חלק בהפגנות אלימות אשר מסכנות את חייכם. חמאס מנצל אתכם כדי להסתיר את כישלונותיו ומסכן אתכם ואת בני משפחותיכם. צה"ל ערוך לכל תרחיש ויפעל מול כל ניסיון פגיעה בגדר הביטחון או איום כלפי הכוחות או אזרחי ישראל. אל תהיו בובות בידיו של חמאס שמנצל אתכם. היזהרו מפני התקרבות לגדר הביטחון ומפעילי טרור ומפרי סדר הנוקטים באלימות! תשמרו על חייכם ותפעלו לבנות את עתידכם!".

ץמונות הכרוז0 תגובות