כחלון במערת המכפלה: "כולנו מפלגה חברתית-לאומית"

  איתי גדסי 1 Comment on כחלון במערת המכפלה: "כולנו מפלגה חברתית-לאומית"

  השר כחלון בסיור עם מועצת יש"ע במערת המכפלה: "חשוב מאוד שכולם יגיעו למערת המכפלה"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  סיעת 'כולנו' בהובלת שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אלי כהן יחד עם מועצת יש"ע ביקרה בקריית ארבע חברון, שם עלתה לתצפית 'מצפה השלושה' בהדרכתו של ראש המועצה המקומית קריית ארבע מלאכי לוינגר. לאחר מכן, ישבו האורחים לארוחת צהריים בבניין המועצה בקריית ארבע שם העניק יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני לשרים ולח"כים שי – מפת קרבות המכבים שהתרחשו ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. השר כחלון הודה למועצת יש"ע על הארגון של הסיור החשוב.

  לאחר מכן המשיכה הסיעה יחד עם מועצת יש"ע בהובלת מנכ"ל מועצת יש"ע שילה אדלר למערת המכפלה, שם נפגש עם ראש הוועדה המוניציפלית של היישוב היהודי בחברון אברהם בן יוסף, ח"כ לשעבר אורית סטרוק ועם איש חברון הרב הלל הורוביץ אשר העניקו לשר את מדליית חברון.

  יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני אמר: "אנו יודעים, השר כחלון, כי לבך במקום הנכון ושאתה תומך בהתיישבות, אנו מחזקים אותך על זה. לאורך השנים אנחנו מתמודדים עם אתגרים בטחוניים, התיישבותיים, מדיניים וחברתיים, ואנו רק מתעצמים מהם. שיעור הצמיחה באוכלוסייה ביהודה ושומרון הוא מהגבוהים בארץ. גם בהיבט הערכי חינוכי ההתיישבות מובילה, כפי שראינו היום בנתוני הגיוס הגבוהים מהאזור. סיעת 'כולנו' ממשיכה להוביל את הנושא החברתי, ומבקשים כי תמשיכו לתמוך בהתיישבות ולהוביל את קידום פיתוח התשתיות ביהודה ושומרון, על מנת להשלים את הפערים בחוסר התשתיות לאורך שנים רבות".

  ראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר אמר: "השר הזכיר את האתגרים של קריית ארבע אשר לא מתמודדת רק עם אתגרים ביטחוניים אלא גם על אתגרים חברתיים. קריית ארבע היא עיירת פיתוח ויש בה למעלה מ-10% אזרחים ותיקים. אנחנו מתמודדים גם עם ענייני בנייה וכדי שאנו נוכל להתקדם אנו צריכים להמשיך לבנות ולקדם את הקרייה".

  ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר: "משבר נתיב האבות הינו אתגר לאומי, שאמור להיפתר ברמה לאומית. אנחנו רואים בשר כחלון מנהיג בסדר גודל שמתאים להתגייס למציאת פתרון הן ברמה ציונית ערכית והן ברמה שלטונית מעשית. כולנו תקווה שביקור זה מקדם אותנו במשימות הצמיחה והבנייה למען העם הארץ"".

  שר האוצר כחלון אמר בכניסה למערת המכפלה: "אני נמצא כאן היום במקום הקדוש לרגליה של מערת המכפלה במסגרת יום העשרה של סיעת 'כולנו'. חשוב מאוד שכולם יגיעו לכאן כמוני, יתרשמו מהמקום הנפלא וההיסטורי הזה, ומהקשר הזה שיש לעם היהודי למערת ולעיר חברון. אנחנו מסיימים סיור גם בקריית ארבע וגם בחברון, אנחנו נעלה למערת המכפלה ונקרא שם לפחות פרק תהילים, אי אפשר בלי זה ונסיים תפילה במערת המכפלה ונחזור. אני חושב שהסיור היום הוא סיור מעולה, מעשיר ומלמד, והכי חשוב – הוא מעמיק את הקשר שלנו כסיעת 'כולנו' שמוגדרת כסיעה חברתית-לאומית לארץ ישראל, להתיישבות וכמובן למערת המכפלה".  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   העם כבר לא מאמין לכחלון, הוא הבטיח הורדת מחירים, אחר כך אמר שרק ידאג שהמחירים יתייצבו,
   מי שבחר בו לא התכוון ליציבות במחירים, אנשים רוצים לקנות דירה במחיר שפוי כמו שהיה לפני 9 שנים אבל כחלון מעדיף את טובת הבנקים!