אלקין הסיר את התנגדותו לבניית 1600 יח"ד ברכסים

  נוכחתי בפוטנציאל הרב הטמון ברכסים לפתרון מצוקת הדיור של הציבור החרדי. לרכסים יש את כל היכולות כדי להפוך לעיר חזקה, ותנופת פיתוח ושדרוג תשתיות הכבישים והתחבורה באזור בהחלט מסייעים לה
  איתי גדסי No Comments on אלקין הסיר את התנגדותו לבניית 1600 יח"ד ברכסים

  מחר היה צפוי לעלות לדיון הערר שהגיש השר אלקין נגד בניית 1600 יחידות דיור לחרדים ברכסים • בתום פגישת אלקין, גפני, יצחקי ורייך היום, סוכם כי המשרד להגנת הסביבה יסיר את התנגדותו לבנייה ברכסים

  נוכחתי בפוטנציאל הרב הטמון ברכסים לפתרון מצוקת הדיור של הציבור החרדי. לרכסים יש את כל היכולות כדי להפוך לעיר חזקה, ותנופת פיתוח ושדרוג תשתיות הכבישים והתחבורה באזור בהחלט מסייעים לה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בתום פגישת השר להגנת הסביבה זאב אלקין, יו”ר ועדת הכספים ח”כ משה גפני, ראש מנהל הדיור אביגדור יצחקי וראש מועצת רכסים הרב יצחק רייך שהסתיימה כעת –  הושגה הסכמה לגבי המשך התהליך לבניית 1600 יח"ד ברכסים. לפי ההחלטה, המשרד להגנת הסביבה יסיר את הערר ותהליך התכנון לבניה יימשך כרגיל, כאשר בתוך חודש יימצא פתרון סופי שיהיה מקובל על כולם.

  הערר של  אלקין האחראי על המשרד להגנת הסביבה הגיע בעקבות התנגדות ארגונים ירוקים, שלטענתם הבנייה תפגע בערכי טבע. בעקבות כך הגיש אלקין לפני כשבועיים התנגדות לקראת ישיבת קבינט הדיור, בה לא נדון בסופו של דבר עניין רכסים והצדדים עמלו להשיג הסכמות.

  בפגישה המשותפת סוכם כי המשרד להגנת הסביבה בראשותו של השר אלקין יסיר את ההתנגדות, ובכך הושלם סלילת הדרך לשכונה חרדית חדשה עם כ-1600 יח"ד ביישוב רכסים ובתוך חודש יתכנס שלחן עגול בהשתתפות כל הגורמים על מנת לקבוע סופית את גבולות השכונה.

  בפגישה השתתפו גם שאול גולדשטיין מנכ"ל רשות הטבע והגנים עם צוות אדריכלים ממשרדו וכן האדריכל אורי וידן שמתכנן עבור משרד השיכון ומועצת רכסים את שכונת גבעת הרסה כבר 28  שנה.

  "נפעל להרחיב את רכסים"

  מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון מר אשל אמר בפגישה וסיור ברכסים: "רכסים היא בעלת פוטנציאל רב להפוך לעיר ואם ולסייע בפתרון מצוקת הדיור במגזר החרדי" ארמוני נחשף לצרכים ולפוטנציאל הגידול הטמון בה והבטיח להקים ועדה בינמשרדית שתפעל להרחבת היישוב. וכי  הוא רואה את עין בעין את התפתחות רכסים כפי שרואה ראש המועצה הרב יצחק רייך, והצהיר כי משרדו לוקח תחת אחריותו את הובלת תוכנית הפיתוח תוך מתן דגש על כל התהליך, עוד הוסיף, כי כבר בזמן הקרוב יזמן ישיבה בלשכתו יחד עם נציגי כל משרדי הממשלה הנוגעים להרחבת היישוב על מנת לקדם את הפתרון ולתכלל את הטיפול מול כל משרדי הממשלה.

  "נוכחתי בפוטנציאל הרב הטמון ברכסים לפתרון מצוקת הדיור של הציבור החרדי. לרכסים יש את כל היכולות כדי להפוך לעיר חזקה, ותנופת פיתוח ושדרוג תשתיות הכבישים והתחבורה באזור בהחלט מסייעים לה", אמר מנכ"ל משרד השיכון והבטיח לדאוג להקמת ועדה בינמשרדית כוללת שבראשה הוא יעמוד וביקש ממנהלת המחוז במשרד הבינוי והשיכון, הגב' נירית מיכאלי לרכז את עבודת הועדה ולהכין סקר צרכים כבר לישיבת הועדה הקרובה.

  עוד ציין מנכ"ל המשרד כי הוועדה תתמקד לא רק בפתרונות הדיור אלא גם במכלול הצרכים הנלווים הן לצורך הרחבת היישוב והן לצורך מתן מענה לתושבים הקיימים ביישוב, אשר יבואו לידי ביטוי בין היתר בהקמת מבני  ציבור, פארקים עירוניים וכדומה.  0 תגובות