משרד החינוך עצר תקציבים בגלל אפליה – הסמינר נסגר

  מזה חודשיים ימים אנו נתונים בלחץ כבד להיכנע לתכתיבי משרד החינוך ולקבל לשורותינו תלמידה בניגוד להחלטת הוועדה הרוחנית. התערבות זו של משרד החינוך נאסרה ע"י כל גדולי ישראל מכל החוגים והזרמיים ובוטאה באופן גלוי ופומבי מעל גבי העיתונות החרדית ובמועצת גדולי התורה. כי אנו נאלצים לסגור את שערי התיכון, וההליכים לסגירתו יחלו בימים הקרובים.
  איתי גדסי 8 Comment on משרד החינוך עצר תקציבים בגלל אפליה – הסמינר נסגר

  משרד החינוך עצר תקציבים לסמינר חרדי בגלל אפליה על רקע חינוכי – בעקבות עצירת התקציבים סמינר עטרת רחל בטבריה הודיע לתלמידות כי הוא סוגר את שעריו • התלמידות הפגינו בבניין העירייה, וראש העיר יוסי בן דוד הבטיח למצוא פתרון למצוקה

  מוסד חינוכי • אילוסטרציה
  מזה חודשיים ימים אנו נתונים בלחץ כבד להיכנע לתכתיבי משרד החינוך ולקבל לשורותינו תלמידה בניגוד להחלטת הוועדה הרוחנית. התערבות זו של משרד החינוך נאסרה ע"י כל גדולי ישראל מכל החוגים והזרמיים ובוטאה באופן גלוי ופומבי מעל גבי העיתונות החרדית ובמועצת גדולי התורה. כי אנו נאלצים לסגור את שערי התיכון, וההליכים לסגירתו יחלו בימים הקרובים.
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בעקבות התערבות הנהלת המחוז החרדי במשרד החינוך בהליכי קבלת התלמידות לסמינר "עטרת רחל" בעיר טבריה, זאת לאחר שבהנהלת הסמינר התנגדו לקבל בת שלא התאימה לסמינר מסיבות חינוכיות, החליטו בהנהלת הסמינר להודיע על סגירתו. ההחלטה התקבלה לאחר שבחודשים האחרונים הופסק התקציב לסמינר, בגין עמידתם האיתנה על הוראת גדולי התורה שלא לאפשר למשרד החינוך שום אפשרות התערבות בנושא, ובעקבות השימוע שנערך במשרד החינוך בשבוע שעבר בו הוסיפו לאיים בסנקציות נוספות. הנהלת הסמינר הודיעה לפי מספר ימים לתלמידות ולהוריהן, כי לאחר התייעצות עם גדולי התורה, הוחלט על סגירת המוסד החינוכי כבר בימים הקרובים.

  סמינר עטרת רחל הינו סמינר כלל מגזרי ורוב מוחלט של תלמידותיו הן ספרדיות.

  יצויין כי בכל הנוגע לסמינר "עטרת רחל" בטבריה, התלמידה שנדרש לקבלה כבר מסודרת ולומדת במוסד אחר באופן המשביע אף את רצון ההורים שאין ברצונם להעבירה, כך שכל המשך הטלת הסנקציות והדרישות השרירותיות לקבלת התלמידה נועדו אך ורק להוכיח להנהלה, כי בסמכותו של משרד החינוך להתערב בהחלטות בכל נושא ולכפות את דעת המשרד בניגוד לדעת גדולי התורה.

  אבי התלמידה אינו מעוניין כלל וכלל להעביר שוב את בתו לסמינר "עטרת רחל", שכן מבחינתו הפרשה הסתיימה ובתו מרוצה במקום לימודיה הנוכחי, אך לדבריו, מהמחוז החרדי מתקשרים ופונים אליו שוב ושוב, שיפנה וידרוש שבתו תתקבל בדווקא לסמינר "עטרת רחל".

  לאחר שבהנהלת הסמינר הבינו, כי במצב הנוכחי אין ביכולתם להמשיך ולקיים את הלימודים כסדרן, עקב עצירת תקציבים מוחלטת של משרד החינוך וכאשר גם רישיון הפעלת הסמינר מוטל בספק, התקיימו התייעצויות ממושכות עם גדולי התורה מכווני הדרך של הסמינר, והוחלט כי כבר בימים הקרובים יופסקו הלימודים בו לחלוטין.

  טרם הודעת ההנהלה לתלמידות והוריהן על סגירת המוסד ניסתה הנהלת הסמינר לפנות לראש עיריית טבריה יוסף בן דוד, על מנת שינסה וימצא פתרון לבעיה, על מנת שעשרות בנות לא תמצאנה את עצמן ללא מקום לימודים באמצע השנה, אך גם ניסיון זה לא צלח.

  בימים האחרונים כינסה המנהלת את התלמידות והודיעה להן כי כבר בימים הקרובים ייסגר התיכון, כשהיא מוסרת בידיהן מכתב להוריהן על כך שלא נותרה בידי ההנהלה ברירה אלא לסגור את המוסד.

  במכתב נכתב: "מזה חודשיים ימים אנו נתונים בלחץ כבד להיכנע לתכתיבי משרד החינוך ולקבל לשורותינו תלמידה בניגוד להחלטת הוועדה הרוחנית. התערבות זו של משרד החינוך נאסרה ע"י כל גדולי ישראל מכל החוגים והזרמיים ובוטאה באופן גלוי ופומבי מעל גבי העיתונות החרדית ובמועצת גדולי התורה. בתחילת השנה הנוכחית, מפאת התנגדותנו ועמידתנו העקבית על עקרונותינו, הופעלה נגדנו סנקציית עצירת תקציבים, ומזה חודשיים ימים משרד החינוך מעכב את תקציב ביה"ס, וזאת על מנת לחנוק את פעילותנו. עקב כך הננו להודיעכם כי אנו נאלצים לסגור את שערי התיכון, וההליכים לסגירתו יחלו בימים הקרובים. הודעה על מועד מדויק תגיע בהקדם. נא היערכו בהתאם. החל מיום שני הלימודים יתקיימו במתכונת מצומצמת עד השעה 12.15. בכבוד רב – הנהלת העמותה".

  ההודעה הכואבת גרמה לסערת רגשות גדולה בקרב התלמידות, שרבות מהן פרצו בבכי תמרורים והתבטאו בכאב כי "לוקחים להן את הבית השני שלהן". בסיום הלימודים פנו הבנות באופן ספונטני לעבר בניין העירייה הנמצא בסמיכות לבית הספר וביקשו לשוחח עם הנהלת העירייה ומנהלי מחלקת החינוך, שיפעילו את כל כובד משקלם וימנעו את סגירת המוסד החינוכי שאליו הן מתייחסות, כאמור, כביתן השני. לאחר שראש העיר יוסי בן דוד נוכח בפרץ הרגשות שבו נמצאות כמאה תלמידות בית הספר, הזמינן לאולם מליאת המועצה, שם שמע והאזין למצוקתן, כשהוא מבטיח כי יעשה ככל שביכולתו לפתור את הבעיה, כשהוא מבקש מהתלמידות והוריהן שייתנו לו מרווח זמן של פעילות.

  גורם במשרד החינוך מסר בתגובה כי הנהלת הסמינר צפצפה על החלטת ועדת הערר של המשרד אשר קבעה כי מדובר באפליה.
  משרד אפשר לסמינר שורה של אפשרויות להוכחת טענותיהם ואף העמיד מנגנון שיוכל לבדוק את טענות בית הספר על התנהגות לא נאותה לאחר קבלתה.

  בניגוד לנטען על החלטת האב לוותר על קבלת בתו,  יש לציין כי התלמידה נאלצת לנסוע מידי יום למגדל העמק בשל סירוב הסמינר לקבלתה.

  מנהל המחוז החרדי איציק זהבי חרט על דגלו את המלחמה באפליה ולא מתכוון לסגת ממנה באמצעות איומים כאלה ואחרים
  המחוז החרדי ממשיך לעשות עבודה מקצועית מול ביהס מתוך כוונה לאפשר לכל תלמיד ותלמידה  ללמוד .  8 תגובות

  מיין תגובות
  1. 8

   המשוכנזים הם הציבור שמאמין לכל הפוליטיקאים שכל המחלקות שלהם לשם שמיים.
   הוא היחיד שיכנס לכלא ויסגור סמינרים, חבל, אפשר להיות ספרדי חרדי לא פחות גם בלי למות בשביל האשכנזים.

  2. 7

   שמחתי ממש לקרוא את הכתבה, בתור טבריינית שמכירה את סמינר עטרת רחל, אני חייבת לציין שהסיבה לסגירת הסמינר מוצדקת לחלוטין!!! נתקלתי במספר מיקרים של אפליה חמורה, אומנם חלק מן התלמידות ספרדיות אך רק מי שלמדה גם ביסודי שלהם, בנות אחרות שרוצות להתקבל לסמינר צריכות להוציא על זה תנשמה.. למרות שהן בנות מצויינות ביחס לבנות שלומדות בסמינר כיום.
   ממש שמחתי לשמוע..

   1. פושעת! לכי לממלכתי חילוני ועוד תעשי בזה מצווה גדולה בכך שאינך מעודדת את האינקוזיציה המודרנית של משרד החינוך שכל מטרתם היא העברה על דת במסווה של שוויון

  3. 6

   זה לא משנה מה הסיבה זה לא מוצדק לשלח 100 בנות הביתה ואם לא מקבלים בנות אז רובם לא טובות בודדות טובות כך זה בכל סמינר כמו סמינר מאיר בבני ברק שזה הבאמת מוצדק שיסגר

  4. 5

   איפה גפני שמנהל מלחמת עולם למען אלפר בחיפה על הקרדיט של דאגה לנתיבות משה המשוייך פרסונלית לאנשי דגל
   האם הכל פוליטיקה וג'ובים? שאר המוסדות חינוך לא מעניינים אתכם?
   אם משרד החינוך היה גורם לסגירת בית ספר רוסי הרי שליברמן היה שורף את המדינה, אם היו סוגרים בית ספר ערבי החכי"ם הערבים היו קוראים לג'יאד מעל דוכן הכנסת, אם היו סוגרים בית ספר ממ"ד על ידי שר חינוך ממגזר אחר הרי שבנט סמוטריץ ואורי אריאל היו עולים על גג הכנסת חמושים ומתבצרים , אם! רק אם! כי זה לעולם לא היה קורה בגלל שכאמור הארץ הייתה רועדת, ואלו אצל החרדים… כמה צפצופים אם בכלל לצאת ידי חובה והעסקים ממשיכים כרגיל, גפני ממשיך בשגרת יומו בוועדת הכנסת, ליצמן מוציא עוד תצלום מחוייך עם כחלון!
   זה פשוט הזוי! צריך לשבור כאן את כל הכלים, מדובר בסמינר שרובו ספרדים עם הנהגה ליטאית המזוהה עם הקו ההשקפתי של מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א, מסיבות עקרוניות הוא לא קיבל תלמידה ועמד על העקרונות שהורו גדולי ישראל לא לתת למשרד החינוך להתערב, החכי"ם החרדים הבטיחו גיבוי למוסד שישמע להוראת גדולי ישראל, והנה המוסד קורס כי חונקים אותו, איפה לעזאזל החכי"ם החרדים? כל כך דבוקים לכסא? כל כך מרגישים בטוב ובנעימים ולא מוכנים לנהל את המאבק ואם צריך לחולל משברים על מה שמהווה את אושיות קיומינו כחרדים!!! בושה וחרפה!!!

  5. 4

   כ90 אחוז מהבנות שם ספרדיות אז על איזה אפליה מדברים ???????????????

  6. 2

   יה חמור זה לא בית הספר של הרשת אז כדי שתסתום ואין על הרשת של ש"ס איכותית בהחלט עלו והצליחו