דיווח: טייס המשנה של 'ג'רמן ווינגס' סבל מבעיות ראייה

  משה וייס No Comments on דיווח: טייס המשנה של 'ג'רמן ווינגס' סבל מבעיות ראייה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  סוכנות הידיעות AP מדווחת כי התובע הצרפתי מסר כי אנדראס לוביץ, טייס המשנה שריסק את טיסת "ג'רמן ווינגס", סבל מבעיות רעיה וחשש מעיוורון.

  התובע, ברייס רובין, אמר לכלי התקשורת כי לוביץ כי חשש שבעיות הראייה שלו יסכנו את משרתו או יגרמו לו לעיוורון. לדברי רובין, בחמש השנים האחרונות פגש לוביץ 41 רופאים.

  כזכור, לפני למעלה מחודשיים פורסם כי חוקרי התעופה הצרפתיים, הודיעו היום כי טייס המשנה של טיסת 'ג'רמן ווינגס' ריסק את המטוס אל הקרקע בכוונה, מסיבה שעדיין לא ידועה.

  מהקלטת הטיסה שנמצאה בקופסה השחורה של המטוס, עולה כי טייס המשנה, אנדראס לוביץ, אזרח גרמניה בן 28, נשאר לבד בתא הטייס, לאחר שהטייס יצא ככל הנראה לשירותים – ואז נעל את התא באופן ידני מבפנים.

  כאשר נותר לבדו, החל לוביץ להוריד את המטוס לעבר ההר שלמטה, בעוד הקברניט דופק נואשות על דלת תא הטייס, אך לא זוכה למענה כלשהו.

  פקחי הטיסה ניסו ליצור קשר עם המטוס ברגעיו האחרונים, אולם לא קיבלו כל תגובה. לדברי התובע הצרפתי, לא היה כל סימן מוקדם על הכוונות של לוביץ. הוא לא הגדיר את המעשה כ"התאבדות", אבל אמר ש"זו השאלה היחידה הלגיטימית שצריכה להישאל".

  בהקלטה נשמעות צרחות הנוסעים לפני ההתרסקות, ולדברי התובע, הם לא קלטו מה מתרחש עד לרגע האחרון ממש, ו"המוות היה מהיר ומיידי".  0 תגובות