ברקע הלחימה ברצועה: גדודים בצה"ל נערכים לפעולה ברפיח

  קובי פינקלר No Comments on ברקע הלחימה ברצועה: גדודים בצה"ל נערכים לפעולה ברפיח

  שני גדודים מחטיבת הצנחנים, שהיו בחודשים האחרונים בתעסוקה מבצעית בעוטף עזה – הוחלפו בגדודים אחרים, כדי שיוכלו להיערך להתקפה ברפיח. במקביל, כוחות צה"ל ממשיכים בפעילות ברצועת עזה; מחבלים שנערכו לבצע ירי לעבר כוחותינו חוסלו מהאוויר באמצעות מטוסי קרב; הותקף אתר שיגור שביצע במהלך המלחמה שיגורים לעבר אשדוד

  צילום: דובר צה"ל

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  צה״ל ממשיך להאיץ את ההכנות לפעולה ברפיח: שני גדודים מחטיבת הצנחנים, שהיו בחודשים האחרונים בתעסוקה מבצעית בעוטף עזה – הוחלפו בגדודים אחרים, כדי שיוכלו להיערך להתקפה ברפיח. מדובר בגדודים 890 ו-101, שהיו מוצבים במרחב הגבול בעוטף, אך כעת הם הועברו לאימונים והגברת כשירות, לקראת המתקפה הצפויה על רפיח. אם אכן הפעולה ברפיח תצא לפועל כמתוכנן, צה״ל צפוי לצאת אליה עם כוחות סדירים רחבים..

  ובתוך כך; דיווח בעזה כי לפחות 7 נהרגו בתקיפה על בית בשכונת אל-נאצר, צפונית-מזרחית לרפיח, עוד דווח על 8 הרוגים מתקיפות צה"ל במחנה נוסייראת שבמרכז הרצועה.

  דובר צה"ל עדכן כי כלי טיס של חיל האוויר תקפו אתמול אתר שיגור ממנו בוצעו במהלך המלחמה שיגורים לעבר העיר אשדוד.

  במהלך הלילה, כלי טיס תקפו אתר שיגור בחאן יונס ממנו בוצעו במהלך המלחמה שיגורים לעבר כוחותינו ואף היה ערוך לבצע שיגורים נוספים מהמרחב לעבר כוחות צה"ל שפועלים ברצועה.

  כוחות צוות הקרב של חטיבת 'יפתח' (679) זיהו חוליית מחבלים נערכים לבצע ירי לעבר כוחותינו מתוך מבנה צבאי במרכז רצועת עזה. מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו את המבנה בו פעלה החולייה וחיסלו את המחבלים.

  בנוסף, כלי טיס של חיל האוויר בשיתוף חטיבת האש של אוגדה 99 תקפו רכב בו שהו שמונה מחבלים מארגון הטרור חמאס במרכז רצועת עזה.

  מטוסי קרב וכלי טיס של חיל האוויר תקפו ביממה האחרונה יותר מ-25 מטרות של ארגוני הטרור ברצועת עזה, בהן מבנים צבאיים בהם פעלו מחבלים חמושים, מחסני אמל"ח, תשתיות תת קרקעיות ותשתיות טרור נוספות.  0 תגובות