מעבר לאתר המותאם

מרגש: טס 6,000 קילומטר כדי לתרום מח עצם

בנצי לייזרוביץ 1 Comment on מרגש: טס 6,000 קילומטר כדי לתרום מח עצם

מי כעמך ישראל: רוני חן נמצא מתאים לתרום מח עצם לחולה. הבעיה: חן, חייל משוחרר, היה בטיול בעולם. כשהגיעה הפנייה מ"עזר מציון" הוא לא היסס וחזר לישראל

אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: קובי גדעון, לע"מ

רוני חן, ישראלי בן 23, טס 6,200 ק"מ כדי לחזור לישראל, לתרום מח עצם ולהציל חיים. הכל החל כשחן נתן דגימה למאגר מח העצם של "עזר מציון" עם גיוסו לצה"ל. כחצי שנה לאחר שהשתחרר, הוא קיבל טלפון שהודיע לו שהוא נמצא מתאים לתרומה עבור חולה. כשסיים את כל הבדיקות, רצה להבין מתי יחל התהליך בפועל, כי ברצונו לנסוע לטיול ארוך בחו"ל. אולם מאחר ומדובר בתהליך מורכב המערב גורמים שונים, לעזר מציון לא הייתה תשובה עבורו, ורוני החליט להמשיך בתכניותיו.

כחצי שנה לאחר מכן, כשרוני כבר היה בטיול, הוא קיבל הודעת וואטסאפ מארגון עזר מציון, שהודיעה לו שהחולה שאמור לקבל את תרומת מח העצם, יזדקק לה בהקדם, רוני לא היסס ארז את מיטלטליו ושב לישראל כדי לתרום ולהציל חיים.

הסיפור פורסם על ידי כתבת הבריאות של "ישראל היום".1 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות
  1. 1

    כל הכבוד לו!
    גם אני זכיתי לתרום מח עצם ולהציל חיים של יהודי, אני קורא, מבקש ומתחנן מכולם אם עדיין לא נתתם דגימת דם או רוק למאגר המח עצם של עזר מציון, אנא עשו זאת בהקדם, יכול להיות שתהיו שותפים להצלת חיים.
    פשוט תתקשרו לעזר מציון ותבררו איך ניתן להעביר דגימה.