המערכת הפוליטית כמרקחה: קריאות לפרישה מהממשלה

  פנחס בן זיו No Comments on המערכת הפוליטית כמרקחה: קריאות לפרישה מהממשלה

  גולדקנופף: "פגיעה חמורה בעמלי התורה ולומדיה, אות קלון ובזיון". מאיר פרוש: "בג"ץ בחר שוב לפגוע בעולם התורה והישיבות ובצעד חסר תקדים מטיל סנקציות כלכליות נגד אלו שבחרו ללמוד את התורה הקדושה". דגל התורה: "הפגיעה בלומדי התורה, בישיבות ובחינוך התורני לא יעבור לסדר היום"

  צילום: פלאש 90
  13:30
  17.05.24
  קובי פינקלר No Comments on קצינים מספרים על קרבות ג'בליה: "הלחימה האלימה ביותר"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  סערה חסרת תקדים: יו״ר יהדות התורה השר יצחק גולדקנופף מגיב לפסיקת בג"צ לשלילת תקציבי עולם הישיבות: "הצו שניתן על ידי שופטי בג״ץ שתכליתו פגיעה חמורה בעמלי התורה ולומדיה, כאן בארץ ישראל – מדינת העם היהודי, הוא אות קלון ובזיון. מדינת ישראל קמה להיות בית לעם היהודי שתורתו תורת אמת, ואין כח בעולם שיוכל לה. לולא התורה, אין לנו זכות קיום. ניאבק בכל דרך על זכותו של כל יהודי ללמוד תורה ולא נתפשר על כך".

  אבי מעוז בתגובה להחלטת בג"ץ: מתוך הברכה שמברכים אנו כל יום "אשר בחר בנו מכל העמים, ונתן לנו את תורתו", ודווקא מתוך הערך התורני העצום שאני רואה בשירות בצה"ל, משוכנע אני שגם גזירת בג"ץ הנוכחית סופה להיבטל והתורה תמשיך להתקיים בנו ובזרענו עד עולם. יבושו ויכלמו כל הנותנים ידם לגזירה נוראה שכזאת על לומדי התורה בישראל.

  סגן השר ח"כ יעקב טסלר: "פסיקת בג"ץ נגד זכויות לומדי התורה מהווה תקדים חמור, שפוגע קשות בערך החשוב ביותר בעם היהודי שהוא לימוד התורה בישראל. ברור לחלוטין כי שום גזירה או פגיעה תקציבית לא תעצור את לומדי התורה, שיתגברו על הקשיים למען קיום העולם בזכות לימוד התורה. הנציגות החרדית תפעל בס"ד בכל דרך כדי לשנות את המצב שנוצר, לטובת עולם התורה ושימור מעמדם של לומדי הישיבות והכוללים שתורתם אומנותם כפי שהיה בישראל במשך כל השנים".

  שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש: "בג"ץ בחר שוב לפגוע בעולם התורה והישיבות ובצעד חסר תקדים מטיל סנקציות כלכליות נגד אלו שבחרו ללמוד את התורה הקדושה. זוהי פגיעה חמורה בזכות הקיום שלנו בארץ ישראל – האינסטנציה השיפוטית הגבוהה ביותר של מדינת ישראל מבקשת להשליך לכלא את לומדי התורה. אוי לה לאותה בושה. לא נשלים עם מצב זה ונאבק לבטל את ההחלטה באופן מיידי, לצד המאמץ להסדיר בהקדם את מעמד בני הישיבות בכדי שיוכלו לשקוד על התורה ללא הפרעה".

  ח"כ הרב ישראל אייכלר: "במשך אלפי שנים העם היהודי שרד באש ובמים וצלח את כל הגזירות נגד לימוד התורה והחינוך היהודי לתורה ואמונה. רבים נפלו בדרך הקשה של אלפי שנים בכל הגלויות, אך אלו שהחזיקו מעמד, הם רק אלה שדבקו בלימוד התורה ושמירתה. כך היה – וכך יהיה. אבוי למדינה שפקידיה השליטים, מנסים להפסיק את קול התורה ולהפוך את לומדיה לפליליים. אין לנו ספק שלא יצליחו לבטל אף בחור או אברך מלימודו. אבל המדינה מאבדת את זכות הקיום המוסרית היחידה שלה, בכיבוש ארץ ישראל".

  "אנו מוקפים אויבים מכל עבר. ספינת ישראל מיטלטלת בים סוער של גלי אנטישמיות וטרור. רק מי שיאחז בדף הגמרא ובשקית התפילין, מובטח לו שיגיע לחוף מבטחים ולגאולה. נמשיך לאחוז בדרך אבותינו מדור מדור. שום החלטה של בג"ץ או כל פקיד שלטוני אחר, לא תזיז אותנו כמלוא הנימה, מדרך ישראל סבא. נצח ישראל לא ישקר".

  ממפלגת דגל התורה נמסר: "הפגיעה בלומדי התורה, בישיבות ובחינוך התורני לא יעבור לסדר היום. בג"צ והמערכת הפקידותית החליטו על מאבק כולל בלומדי התורה ובחינוך התורני והם חייבים להוכיח לכולם שהם בעלי הבית במדינה הזאת והם גם יחליטו עבורינו לאיזה קואליציה נלך. איך אפשר להוציא צו ביניים תוך שעה, כשאדם מן השורה יכול להמתין שנים לפסיקה?. הכל מתוזמן. נדאג ללומדי התורה ולחינוך התורני ונשאל את גדולי התורה כיצד לנהוג מבחינה פוליטית לאור הפגיעה הגלויה בלומדי התורה ובציבור החרדי כולו. "וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ".

  כזכור, יו"ר ש"ס דרעי הגיב באמירה דרמטית אצל אבי מימרן במהדורה המרכזית: "אני מבין את הלוחמים שלא רוצים לשרת עכשיו בצבא של מדינה שנלחמת בעולם הישיבות • מה שיקרה עכשיו זה, שגם חרדים שכן הלכו לצבא וכן התחילו להתגייס, רואים עכשיו את המלחמה בעולם התורה, והם יגידו: אם זה ככה -אני לא הולך לצבא"  0 תגובות