בעיצומה של המלחמה: כוחות משטרה הרסו בתים בעמונה

  איתי גדסי No Comments on בעיצומה של המלחמה: כוחות משטרה הרסו בתים בעמונה
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  למרות המלחמה – הרס בבנימין: כוחות גדולים של משטרה ומנהל אזרחי פשטו סמוך לשעה 6 בבוקר על הישוב עמונה בבנימין שפונה לפני כשש שנים, והחריבו במקום שורת מבנים שהוקמו בו מחדש בשנים האחרונות.

  בין הבתים שהוחרבו הבוקר, נהרס גם בית משפחת שפיץ – תושבי הישוב לשעבר שהחליטו לפני כשנה לחדש את ההתיישבות במקום ועלו לקרקע יחד עם גרעין של בחורים.

  בנוסף לבתי המגורים הרסו הכוחות מצפה שבנה אחד הבחורים לזכרו של עמיחי וייצן שנפל בקרבות בעוטף עזה – והיה מחנכו האישי.

  עם פשיטת הכוחות בשעת בוקר מוקדמת החרימו באלימות השוטרים את כלל מכשירי הפלאפון של התושבים ומנעו מהם לתעד את האירוע.

  בועז שפיץ, אב המשפחה שביתה הוחרב הבוקר הגיב להרס: "אני עומד כאן מול ההריסות ופשוט לא מוצא מילים לתאר את עוצמת הטירוף והרשע של מי ששלח את הכוחות האלה. 1400 נרצחים שחטפנו בטבח איום ונורא, ונראה שלאלוף פיקוד המרכז ולדרג המדיני זה פשוט לא אכפת. הקונספציה שרואה בנו האויבים האמיתיים – ולא באויב הרצחני בכפרים ממול נשארה כשהייתה".

  "רק לפני כחודש אטם צה"ל בעדינות וכירורגיות פיצרייה שלעגה לחטופים יהודים בכפר המרצחים החמאסי סילוואד שמשקיף עלינו, וטען שיש להתחשב בזכויותיהם ולא להרוס לגמרי. גם את הבית של המחבלים הנאצים בעוריף שרצחו ארבעה יהודים נמנעו במערכת הביטחון להרוס לגמרי, והנה הבוקר מסתבר שכשמדובר במתיישבים יהודים אין זכויות ואין נעליים ואפשר להחריב את היסוד ולהשליך את רכושם האישי החוצה בברוטאליות", תקף שפיץ.

  "התחושה היא תחושה קשה של בגידה. עשרות מחבריי נמצאים כרגע בחזית, ורק הלילה נפל קצין לוחם מהישוב עפרה הסמוך בקרבות בעזה. אנחנו נאבקים כאן מאז המלחמה באויב שמנסה לפגוע בנו שוב ושוב ועומדים על המשמר, והנה בעיצומה של המלחמה שולח האלוף את כוחותיו לחבור לאויב. ידע כל אחד ואחד מאזרחי המדינה שמערכת הביטחון החליטה להפקיר את חייו לטובת רדיפה אחרי ציבור המתיישבים", מסר שפיץ.  0 תגובות