"סכנה ביטחונית": אלפים בעצרת חירום מול עיריית צפת

  נתי קאליש No Comments on "סכנה ביטחונית": אלפים בעצרת חירום מול עיריית צפת

  אלפים השתתפו אמש בעצרת חירום מול עיריית צפת בראשות כלל רבני העיר בדרישה לעצור את תכנית המעונות והרחבת המכללה שעלולים להוות סכנה ביטחונית ורוחנית חמורה לעיר

  20:46
  14.04.24
  אבי מימרן No Comments on תא"ל במיל' אביבי: "איראן עשתה טעות אסטרטגית"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  אירוע היסטורי נערך הערב (יום ג) בצפת, בדרישה חד משמעית של התושבים לעצור מיידית את תכנית הרחבת המכללה והמעונות שתהווה סכנה לתושבי צפת.

  למעלה מ2000 מתושבי העיר התקבצו מול בניין עיריית צפת כדי להביע את מחאתם נגד התכנית. המסר המרכזי של המשתתפים בעצרת היה, שהם אינם מסתפקים בהצהרות רפות ואחיזת עיניים, אלא דורשים מעשים אמיתיים מצד הרשויות לעצירת התכנית שמאיימת על שלום התושבים ואופיה של העיר.

  רב קהילת חב"ד הרב מרדכי ביסטריצקי והרב יעקב עמר מרבני העיר צפת, קראו פרקי תהילים לעצירת רוע הגזירה.

  במהלך האירוע נשא דברים הרב אפרים קעניג רב קהילת ננמ"ח, שקרא לראש העיר ולבכירי העירייה להתעשת ולבלום את תכנית התרחבות המכללה. "בימים אלה, אנו רואים בכל הארץ את הסכנה הגדולה מאויבי ישראל, אסור לנו לתת להם אפשרות של דריסת רגל בעיר צפת".

  נציג יד לאחים הרב יואב רובינסון, תיאר לציבור דוברי האנגלית בעיר את הסכנה הצפויה מהתקדמות תכנית הרחבת המכללה והמעונות. הוא הוסיף מניסיונו הרב במקרים דומים אחרים שאירעו במקומות אחרים בארץ.

  האירוע הסתיים במעמד קבלת עול מלכות שמיים שהוביל כ"ק האדמו"ר מנדבורנא.

  בין החלטות העצרת, קראו רבני ותושבי צפת לעומד בראשות העירייה להתעשת ולעשות הכל כדי למנוע את בניית המעונות והשארת המכללה בצפת, זאת לצד קריאה לציבור שלא לסייע למכללה בשום צורה הנותנת לגיטימציה או מסייעת לה.

  תושבי העיר משתתפי האירוע הודו למארגנים ולעוסקים במלאכה לעצירה תכנית המכללה והמעונות ובראשם הרב יהודה דגן על ארגון העצרת והצלחתה  0 תגובות