מצב מלחמה: הקלות נוספות בהגשת דו"חות לרשות המיסים

  צבי טסלר No Comments on מצב מלחמה: הקלות נוספות בהגשת דו"חות לרשות המיסים

  רשות המיסים בהקלות נוספות לציבור: דחיית המועד להגשת דו"ח תקופתי לעצמאים, בנוסף, הוארך תוקף הקפאת הליכי גביה ואכיפה בכלל מערכי המס

  צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  רשות המיסים פרסמה היום (שלישי) הקלות נוספות לציבור בשל המצב הביטחוני הנובע ממלחמת "חרבות ברזל".

  הקלה לעניין מועד הגשה ותשלום של דוח תקופתי ספטמבר 2023 למע"מ: כידוע, בשל אירועי מלחמת "חרבות ברזל" החליט מנהל רשות המסים, מר שי אהרונוביץ', לאפשר לעוסקים להגיש את הדוח התקופתי בגין חודש ספטמבר 2023 עד לתאריך 26.10.2023.

  לאור המצב הביטחוני השורר במדינת ישראל, הוחלט על מתן הקלה נוספת לעוסקים, אשר מחזור עסקאותיהם לשנת 2022 אינו עולה על 50 מיליון ₪, להגיש ולשלם את הדוח התקופתי לחודש ספטמבר 2023 עד ליום שני 27.11.2023, ללא חיוב הפרשי הצמדה, ריבית וקנסות.

  הארכת תוקף הקפאת הליכי גביה ואכיפה בכלל מערכי המס עד ליום 1.12.2023: בכלל מערכי המס, מס הכנסה, ניכויים, מיסוי מקרקעין, מע"מ ומכס לא יוטלו עיקולים חדשים בגין חובות, וכן לא יבוצעו הליכי הוצאה לפועל ומימושי עיקולים עד ליום 1.12.2023 מועד זה יעודכן בהתאם למצב הביטחוני. כל זאת, למעט מקרים חריגים באישור סמנכ"לית בכירה לאכיפת הגבייה בלבד.

  יודגש, כי הפרשי הצמדה וריבית יחולו על פי החוק ואין מדובר בביטול של עיקולים קיימים או מחיקת חובות אלא רק בעצירת ההליכים האמורים.

  מענה לפניות יינתן במסגרת השירותים המקוונים:
  א. מערכת פניות מייצגים
  ב. מערכת מפ"ל

  בנוסף, למייצגים המגויסים לשירות המילואים יינתן מענה מיוחד, מלבד בערוצי הפניה הרגילים, גם בתיבת פניות ייעודית במטה אכיפת הגביה ברשות המסים בדוא"ל
  [email protected]  0 תגובות