מעבר לאתר המותאם  המנהל האזרחי הישראלי? כך חודר המודיעין הפלסטיני למשרד הביטחון

  ישראל רובין No Comments on המנהל האזרחי הישראלי? כך חודר המודיעין הפלסטיני למשרד הביטחון

  לא תאמינו: פקיד בכיר במינהל האזרחי של משרד הביטחון הוא בכלל פלסטיני, נידאל עטרי משמש כמפקח בכיר על הקרקעות. מספר רב של תיקים חסויים עם פרטי עיסקאות לרכישת נדלן באיו"ש בין יהודים לפלסטינים נמצאו בביתו של עטרי. תיקים אלו נלקחו ע"י חמושי הביטחון וכעת ישנה סכנת מוות למוכרי הקרקעות | מנכ"ל עד כאן: "ההפקרות במנהל האזרחי יצאה משליטה. החרמת מסמכים רגישים של המנהל על ידי הביטחון המסכל הפלסטיני היא שפל חדש"

  אילוסרטציה צילום: פלאש 90
  13:10
  17.10.21
  ארי טננבוים No Comments on "רחמים": גרטנר שר לרגל יום הולדתו של בנימין

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ארגון "עד כאן" אשר חושף את פעילות הרשות הפלסטינית והאיחוד האירופאי בשטחי C חושף היום (חמישי) את החדירה המודעינית של הביטחון המסכל לגוף של משרד הביטחון באיו"ש.

  כחלק מפעילות המנגנון המסכל של הרש"פ, נעצר השבוע בשנית נידאל עטרי, פלסטיני אשר משמש כמפקח על הקרקעות במנהל האזרחי. עטרי נעצר לפני מספר ימים על ידי הרש"פ לחקירה והושאר במעצר.

  ארגון "עד כאן" חשף כי עטרי החזיק בביתו, בניגוד לנהלים, מספר רב של תיקים חסויים עם פרטי עיסקאות לרכישת נדלן באיו"ש בין יהודים לפלסטינים. תיקים אלו נלקחו ע"י חמושי הביטחון המסכל בזמן המעצר והמשמעות היא סכנה מוות מיידית לכל מוכרי הקרקעות.

  במהלך חקירתו, עטרי נזקק לטיפול רפואי ואושפז במשך בבית חולים בשכם, תחת מעצר. יודגש כי, מדובר באחד העובדים הפלסטינים הבכירים ביותר במנהל האזרחי הישראלי באיו"ש שנעצר כבר בפעם השניה על ידי מנגנוני הביטחון של הרש"פ. במעצרו הקודם היה עצור למעלה מחצי שנה עד ששוחרר.

  סוגיית מעצרו נדונה בהרחבה בדו"ח מבקר המדינה מקיץ 2020 בו נכתב על אל עטרי פרק שלם. בפרק זה הודגש מעצרו הקודם, הטיפול הלקוי של המנהל באירוע ואזהרת השב"כ לכך שהעסקת פקידים פלסטינים ללא כל סיווג ביטחוני בתפקיד רגיש מהווה פוטנציאל לדליפת מידע חסוי ורגיש ממשרד הביטחון לידי מנגנוני הביטחון הפלסטינים.

  כתבה נרחבת על התופעה פורסמה בערוץ 13 ע"י צבי יחזקאלי. לפני חודשים אחדים וכללה עדויות של אנשים שעברו עינויים קשים בגלל פועלו של עטרי וחבריו. כתבה אשר זכתה להתעלמות מוחלטת של המנהל.

  תפקידו של עטרי כלל את אישור עסקאות המקרקעין ביו"ש כך שיכול היה לדווח לביטחון המסכל הפלסטיני על עסקאות בין פלסטינים ליהודים כדי לסכל אותן.

  יצויין, כי מלבד עטרי ישנם עובדים פלסטינים נוספים בתפקידים דומים במנהל האזרחי שנתונים למרותם של מנגנוני הביטחון של הרש"פ.

  גלעד אך, מנכ"ל ארגון "עד כאן" אשר חשף את מעורבות הביטחון המסכל הפלסטיני במנהל האזרחי מסר בתגובה כי: "ההפקרות במנהל האזרחי יצאה משליטה. החרמת מסמכים רגישים של המנהל על ידי הביטחון המסכל הפלסטיני היא שפל חדש בחוסר התפקוד של המנהל האזרחי. העובדה כי קמ"ט מקרקעין מאפשר לעובד פלסטיני להכניס מידע סודי לשטחי A בניגוד לחוק, מראה על היהירות של עובדי המנהל, הזלזול בדו"ח מבקר המדינה, בחייהם של המוכרים הפלסטינים ובזכות הקניין של יהודים ומגיעה עד כדי שותפות עקיפה בעינויים של המוכרים הפלסטינים.

  מנכ"ל עד כאן דרש ואמר "הגיע הזמן שמישהו ייתן על כך את הדין. מעצרו של המפקח הראשי על הקרקעות במנהל בידי הרש"פ חושף כי הביטחון המסכל הפלסטיני שולט בעובדי המנהל האזרחי הפלסטינים באופן מוחלט. עובדי המנהל האזרחי, אשר מועסקים על ידי משרד הביטחון הישראלי בתפקיד כה רגיש, אינם יכולים להיות נשלטים על ידי הרש"פ. יש להפקיע מיידית את הטיפול ברישום מקרקעין מהמנהל האזרחי בכדי לעצור את טירוף העינויים והרציחות בחסות אנשי הרש"פ".  0 תגובות