מעבר לאתר המותאם

  הפרויקטור זרקא על הטיסות לאומן: "בפעם הבאה נפעיל טיסת חזור לחיוביים"

  צבי טסלר No Comments on הפרויקטור זרקא על הטיסות לאומן: "בפעם הבאה נפעיל טיסת חזור לחיוביים"

  פרויקטור הקורונה סלמן זרקא בתדרוך לקראת החגים התייחס לביקור השנוי במחלקות באומן והפקת הלקחים לאחר האירוע. זרקא התייחס ליציאת בחורי הישיבות לבתיהם בחגים ואמר, "בני הישיבות יבצעו בדיקות אנטיגן מהירות בצאת יום כיפור ומי שחיובי יישאר בתוך הישיבה"

  צילום: פלאש 90
  13:02
  07.12.21
  הרב אייל אונגר No Comments on שלום בית וניהול כעסים בבית \\ הרב אייל אונגר | צפו

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  מנהל 'מגן ישראל', פרויקטור הקורונה פרופסור סלמן זרקא, קיים הערב (שני) תדרוך לתקשורת החרדית לקראת יום הכיפורים וחגי תשרי והתייחס לסוגיות הבוערות על האפליה הבוטה כלפי הטסים לאומן ותקופת החגים המאתגרת.

  פרופסור זרקא התייחס תחילה לביקורו בעיירה אומן באוקראינה שזכה לביקורת חרדית חריפה ביקור שנתפס כהמשך ישיר להחלת החוק באופן בררני כנגד החרדים, זרקא הסביר כי "הנסיעה שלי נבעה מתוך אחריות לראות כיצד ניתן לעזור לאנשים ולא באתי, חלילה, לעשות ביקורת".

  פרופסור זרקא התייחס גם לטענות שנשמעו נגד הבדיקות של מד"א שחלקן הוכחו כשגויות ואמר כי: "בדיקות מד"א הן לא בדיקות אנטיגן אלא PCR מהיר. מי שיצא חיובי בבדיקה, היה צריך לשהות בבידוד כפי שחל על כל מי ששב מחו"ל. ומי שבכל זאת החליט לעלות לטיסה, הרי שזה לא תקין". במענה לשאלת כתבים על כך שמד"א הפנו את החיוביים לבצע בדיקה אמר זרקא "כי אם אירעה תקלה הרי שהיא תיבדק".

  פרופסור זרקא חשף כי בין היתר עלתה הצעה להטיס את כל החיובים מאומן במטוס נפרד לבידוד בישראל, אולם היא לא התאפשרה בגלל פיזור החיוביים בישראל.

  פרויקטור הקורונה פרופ׳ זרקא, אף פרסם מסקנות ראשוניות מאומן. ובהן: גיבוש מתווה לאירועים המוניים אחרים בחו"ל, לחייב בדיקה רק דרך מפעיל רשמי אחד בחזור, והפעלת מנגנון שיכלול טיסה מיוחדת להשבת חיוביים לארץ.

  במהלך השיחה עם כלי התקשורת התייחס פרופסור זרקא ליום הכיפורים ולתקופת החגים הבעל"ט: "כל התקהלות היא מסוכנת ולכן אני קורא להתפלל בשטח פתוח. ואם בכל זאת התפילות נעשות בתוך בית הכנסת, חשוב מאוד לעטות מסיכות, להקפיד שחלונות בית הכנסת יהיו פתוחים, כמו גם לשמור על המרחק הנדרש בין המתפללים".

  ממונה הקורונה אף התייחס לאמצעים הננקטים למנוע הדבקה בקהילה בחזרת בני הישיבות לביתם במוצאי יום הכיפורים. "בני הישיבות יבצעו בדיקות אנטיגן מהירות בצאת יום כיפור ומי שחיובי יישאר בתוך הישיבה".

  זרקא ביקש להעביר מסר באמצעות הכתבים לציבור החרדי לנצל את ימי חופשת חג הסוכות ולהתחסן בעיקר בקרב האוכלוסיה הצעירה שטרם התחסנה, ומי שזכאים למנת הדחף השלישית.

  בסיום דבריו הבהיר פרופסור זרקא את השינוי ביחסה של מערכת הבריאות ומשרדי הממשלה, אל נגיף הקורונה: "לא נסתגר יותר בבית עד למיגור הקורונה. אנחנו עובדים למצוא את כל הפתרונות כדי שנוכל להמשיך לחיות לצד הקורונה. מכל העולם מתקשרים אלי לשמוע איך אנחנו עובדים ואנחנו מקווים שנהיה אנשי בשורה" אמר.  0 תגובות