מעבר לאתר המותאם  כולל 'תורת יוסף' לאברכים מצטיינים נחנך במעמד מרשים | גלרייה

  ארי טננבוים No Comments on כולל 'תורת יוסף' לאברכים מצטיינים נחנך במעמד מרשים | גלרייה

  מעמד הפתיחה התקיים בביהכנ"ס 'היזדים', בית הכנסת שממנו יצאה תורה והוראה לרחבי תבל בשיעוריו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל והכולל נקרא על שמו ולזכרו.

  16:56
  23.07.21
  אבי יעקב No Comments on תכניות בין הזמנים: שידור חי "שניים על הגל" • צפו:

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בירושלים נערך מעמד רב רושם של פתיחת כולל 'תורת יוסף' לאברכים מצטיינים.

  מעמד הפתיחה התקיים בביהכנ"ס 'היזדים', בית הכנסת שממנו יצאה תורה והוראה לרחבי תבל בשיעוריו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל והכולל נקרא על שמו ולזכרו.

  במעמד השתתפו גדולי ישראל. הראש"ל הגר"י יוסף, הגר"מ צדקה ר"י פורת יוסף גאולה, הגר"ב שמואלי ר"י המקובלים נהר שלום, ראב"ד ת"א הגר"ז כהן, רב ביהכנ"ס וראש הכולל הגר"י שרגא, הגר"ב שרגא רבה של שכונת הגבעה הצרפתית ועוד.

  הגר"מ צדקה בדבריו העלה את נושא הביקורות התכופים בישיבות והכוללים שהחלו עם כינונה של הממשלה החדשה: "בכל הדורות היו גזירות לבטל את התורה וגם בדורינו רוצים הרשעים להצר את רגליהם של לומדי התורה. באים לישיבות ולכוללים ובודקים כל אברך וכל בחור אם הוא נמצא. כתוב בספרים כשיש גזירה רוחנית אנחנו צריכים להתחזק ולכן העצה היא להרבות תורה, הם רוצים לסגור לנו את בתי המדרשות אבל אנחנו נעשה ההיפך ונרבה את התורה וזה מה שעושים כאן הערב ובזכות זה יתבטלו כל הגזירות הרעות נגד התורה". סיים הרב בכאב.

  הראש"ל הגר"י יוסף הדגיש בדבריו את חשיבות פתיחת הכולל ע"ש מרן זצ"ל דווקא בביהכנ"ס 'היזדים', במקום שבו מרן היה מרביץ תורה והלכה במשך עשרות שנים ומשם לכל רחבי תבל.  0 תגובות