מעבר לאתר המותאם  פרופ' רהב: "נשים בסוף הריון הן אלו שעלולות להגיע למצב קשה"

  אסתי פלד No Comments on פרופ' רהב: "נשים בסוף הריון הן אלו שעלולות להגיע למצב קשה"

  פרופ' גליה רהב מסבירה בראיון ל'קול חי': "נשים בסוף הריון הן אלה שלעיתים חולות קשה ומגיעות לטיפול נמרץ. יש בערך כ-50 נשים כאלו עד היום" | לדבריה: "אני ממליצה לחסן כל אישה בסוף ההריון, אבל בתחילתו זה עניין של ניהול סיכונים"

  מחלקת קורונה צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים 'שיבא', פרופ' גליה רהב, על התחלואה הקשה בקרב נשים בהריון: "אנחנו בהחלט רואים עלייה משמעותית בתחלואה הקשה בקרב נשים הרות בשלב האחרון לפני הלידה. העלייה הזו נובעת כנראה מכך שיש יותר חולים באופן כללי, אז גם יותר נשים בהריון. דבר שני, ההתפשטות של הווריאנט הבריטי משפיעה וגורמת למחלה קשה יותר".

  "העלייה היא משמעותית אבל חייבים להפריד בין נשים בתחילת הריון לסוף הריון", מסבירה רהב בשיחה עם בצלאל קאהן במהדורת הבוקר. "נשים בסוף הריון הן אלה שלעיתים חולות קשה ומגיעות לטיפול נמרץ. יש בערך כ-50 נשים כאלו עד היום".

  פרופ' רהב אומרת כי "ההמלצות הן מאוד סבוכות ולא חד משמעיות. אנחנו משנים את ההמלצות שלנו כל הזמן כי אף אחד לא יודע בדיוק. המחקר לא נעשה ספציפית על נשים בהריון. מה שרור שהסיכון מהחיסון בסוף ההריון הוא שואף לאפס".

  לדבריה: "אני ממליצה לחסן כל אישה בסוף ההריון, אבל בתחילתו זה עניין של ניהול סיכונים. מי שעשויה להידבק בסבירות גבוהה אז כן לשקול להתחסן".  0 תגובות