מעבר לאתר המותאם
  1

  מקיימים את ההבטחה: צ'כיה תפתח משרד דיפלומטי בירושלים

  שלמה ריזל No Comments on מקיימים את ההבטחה: צ'כיה תפתח משרד דיפלומטי בירושלים

  לאחר שנשיא צ'כיה נתן את ההבטחה לפתוח משרד דיפלומטי בירושלים, היום שגריר צ'כיה העביר איגרת של מדינתו עם הודעה רשמית על פתיחת משרד דיפלומטי בבירה. שר החוץ שוחח עם מקבילו הצ'כי והודה לו על הצעד החשוב

  ראש הממשלה עם נשיא צ'כיה צילום: פלאש90
  21:32
  23.01.21
  קלמן טלר No Comments on הביצוע שהדהים את השופטים: הקול הבא פרק 16 | צפו בשידור חי

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ממשלת צ'כיה החליטה על פתיחית משרד דיפלומטי בירושלים. שר החוץ גבי אשכנזי שוחח הערב (רביעי) עם עמיתו הצ'כי, תומס פטריצ'ק והודה לו על החלטת ממשלת צ'כיה לפתוח משרד דיפלומטי רשמי בעיר ירושלים. במהלך השיחה הביע שר החוץ אשכנזי את הערכתו לידידות האמת ולתמיכה האיתנה שישראל זוכה לה מממשלת צ'כיה וכן על המחויבות המשותפת בין העמים לחיזוק השותפות באמצעות שיתופי פעולה ביטחוניים וכלכליים.

  שר החוץ אשכנזי אמר לאחר ההחלטה: "מדובר בצעד חשוב המעיד על הידידות בין העמים ועל ההכרה בירושלים כבירת מדינת ישראל והעם היהודי. ירושלים תישאר בירתנו לנצח".

  החלטה זו של ממשלת צ'כיה מצטרפת לגל המדינות שהודיעו ב-3 חודשים האחרונים על פתיחת שגרירויות בירושלים (קוסבו, סרביה, רפובליקה דומיניקנית ומלאווי).

  במהלך היום העביר שגריר צ'כיה בישראל, מרטין סטרופניצקי, לראש המערך המדיני אסטרטגי במשרד החוץ, אלון בר, איגרת ובה הודעה רשמית על פתיחת משרד דיפלומטי של צ'כיה בירושלים. לדברי השגריר מדובר בקיום הבטחה שנתן נשיא צ'כיה, מילוש זמאן, לפני כשנתיים.  0 תגובות