מעבר לאתר המותאם  בדרך לישראל: יחידות של הרכבות החשמליות החדשות יצאו מנמל המבורג

  בנצי לייזרוביץ No Comments on בדרך לישראל: יחידות של הרכבות החשמליות החדשות יצאו מנמל המבורג

  היסטוריה על הפסים: יחידות ראשונות של הרכבות החשמליות החדשות יצאו מנמל המבורג בגרמניה בדרכן לישראל | הרכבות הראשונות מדגם ה-DDEMU צפויות להגיע לישראל לקראת סוף נובמבר וייכנסו לשירות במהלך שנת 2021, עם השלמת עבודות החישמול במסילות טבעת השרון והקו לאשקלון

  הרכבת החשמלית החדשה צילום: סימנס מוביליטי
  16:30
  13.05.21
  מערכת האתר No Comments on עכשיו בשידור חי: אלעד כהן ויהודה שוקרון מארחים את רבי שרגי

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בימים האחרונים יצאו לדרך מנמל המבורג שבגרמניה לישראל היחידות הראשונות של הרכבות החשמליות החדשות של רכבת ישראל, מדגם DDEMU מתוצרת סימנס.

  מדובר בשלב נוסף ומשמעותי בתהליך החלפת צי הרכבות המיושן המונע בדיזל, לרכבות חשמליות חדישות וירוקות, אשר ישפרו את השירות לנוסעים ויצמצמו זיהום האוויר ועלויות התחזוקה.

  צילום: סימנס מוביליטי

  צילום: סימנס מוביליטי

  הסעת הרכבות החדשות תתאפשר עם השלמת החישמול במסילות טבעת השרון והקו לאשקלון, בה מוקם מתחם תפעולי חשמלי חדש הכולל מוסך לקרונועים החשמליים. בנוסף יופעלו הקרונועים בקווים נוספים שצפויים לעבור הסבה לחישמול בעתיד.

  הקרונועים החשמליים (קרונות בהנעה עצמית ללא קטר) החדשים יהוו תוספת של 37 אחוזים למצבת הקרונות של הרכבת, כאשר כל רכבת תורכב מ-4 עד 14 קרונות בהנעה עצמית חשמלית, ללא צורך בקטר.

  צילום: סימנס מוביליטי

  צילום: סימנס מוביליטי

  אלה יתווספו לצי הרכבות החשמליות שכולל גם את הקטרים החשמליים החדשים מדגם TRAXX והקרונות הדו-קומתיים המוכרים אשר הוסבו לחישמול על ידי רכבת ישראל.

  לקרונועים החשמליים הספק של עד 8,046 כוחות סוס (6,000 קילוואט), ומשולבות בהם מערכות טכנולוגיות מתקדמות, אשר יאפשרו שירות משודרג לנוסעים, לצד בטיחות מתקדמת. בין היתר, משולבת בהם מערכת אוטומטית המאפשרת תמונה בזמן אמת של מספר הנוסעים ברכבת; מערכת מידע חכמה לנוסע, המחוברת לפיקוד הרכבות הארצי ול-GPS, ומציגה את מסלול התקדמות הרכבת והתחנות בדרך; ומערכת דיאגנוסטיקה חכמה המנטרת את מצב התחזוקה של הרכבת ומאפשרת גילוי ותיקון תקלות בזמן אמת.

  צילום: סימנס מוביליטי

  שני הסטים הראשונים של הקרונועים החשמליים צפויים להגיע לישראל בסוף חודש נובמבר, ולאחר מספר חודשים של בדיקות וניסויים, צפויים להיכנס לשירות במהלך שנת 2021.

  שרת התחבורה מירי רגב: "קרונות הרכבת החשמליים החדשים יזניקו את רכבת ישראל לעידן חדש של תחבורה ציבורית ירוקה, נגישה ומזמינה. לנגד עיני החזון לחבר את ישראל באמצעות מערכות הסעת המונים בדגש על המסילה המזרחית מקרית שמונה ועד אילת, שתאפשר נגישות תחבורתית ומוביליות חברתית לכל אזרח".

  צילום: סימנס מוביליטי

  מנכ"ל רכבת ישראל, מיכאל (מיכה) מייקסנר בירך ואמר: "הקרונועים החשמליים מהווים את העתיד של רכבת ישראל, קליטתם והכשרת הצוותים להפעלתם נעשית במקביל להתקדמות בעבודות הסברת המסילות לחשמל, ואלה יאפשרו לרכבת לשלב ציוד חדש שיחליף את צי הרכבות המיושן ומבוסס דיזל הפועל כיום, לשפר את רמת השירות, להגדיל את תדירות הרכבות ולצמצם את עלויות התחזוקה האנרגיה וזיהום האוויר".

  מנכ"ל סימנס מוביליטי ישראל, צחי גולן אמר: "ההגעה של הקרונועים החשמליים לארץ תסמן את תחילתו של עידן חדש לרכבת ישראל ולנוסעיה. סוג קרונועים זה, שנע כבר על המסילות בגרמניה, הינו חוד החנית של הקרונועים של סימנס. הקרונועים חדשניים, ירוקים, עם יכולות דיגיטליזיציה מתקדמות וכמות תקלות נמוכה, דבר שיביא לשיפור משמעותי של הזמינות והנוחות של הרכבות בישראל".

  צילום: סימנס מוביליטי  0 תגובות