מעבר לאתר המותאם  מטפל ו-8 דיירים בבית אבות בבני ברק אובחנו כחיוביים לקורונה

  צבי טסלר No Comments on מטפל ו-8 דיירים בבית אבות בבני ברק אובחנו כחיוביים לקורונה

  מטפל ושמונה דיירים בבית האבות שלמה המלך בבני ברק אובחנו כחיוביים בבדיקה לקורונה. בבית האבות החליטו להשאיר במוסד את הדיירים שלא פיתחו תסמינים "עצם העברת קשיש מהמקום המוכר לו למקום אחר – גורמת לפגיעה משמעותית במצבו הנפשי והקוגניטיבי"

  צילום: ‏‏צילום מסך אתר "ההורים שלי"
  21:26
  12.05.21
  בנצי לייזרוביץ No Comments on מרן הראש"ל על אירועי האלימות: "אין שום היתר לקחת את החוק לידיים"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  במהלך סוף השבוע זוהה אירוע של הדבקה חדשה בבית האבות שלמה המלך בבני ברק. האירוע החל כזיהוי מטופל עם תסמינים ב- 28/7. בעקבותיו בוצע דיגום שלם של המוסד על ידי מנהלת מגן אבות ואימהות.

  בדיגום זוהה מקור ההדבקה שהוא מטפל חיובי וזוהו עוד שמונה מטופלים חיוביים שלא פיתחו תסמינים מאותה מחלקה.

  על פי תחקירי אירועי הגל הראשון ולאחר קבלת המלצות מהדרגים המקצועיים החלו בבית האבות לראשונה בנקיטת מדיניות חדשה של מטה מגן אבות ואימהות.

  מתוך הבנה שהמבוגרים כל כך שבריריים, בבית האבות מעדיפים להשאיר את הדיירים שמרגישים בטוב בבית האבות שלהם וזאת במקום לשלוח אותם למחלקות קורונה ייעודיות במרכזים רפואיים גריאטריים ברחבי הארץ.

  לדבריהם, השארת הדיירים הקשישים האסימפטומאטיים בבית האבות שלהם נעשית מתוך הבנה שקשישים רבים מעדיפים להישאר במקום אותו הם מכירים עם המטפלים הצמודים והמוכרים להם. בבית האבות מוסרים כי "מאירועי הגל הראשון למדנו שעצם העברת קשיש מהמקום המוכר לו למקום אחר – גורמת לפגיעה משמעותית במצבו הנפשי והקוגניטיבי. אנו יודעים גם שהצוות המכיר אותו בבית האבות מודע להרגליו ולכן יודע לספק לו את כל צרכיו".

  ההחלטה להשאיר מטופלים בבית האבות שלהם נעשית לאחר בדיקה קפדנית של המוסד עצמו על מנת לוודא שניתן לבודד את נשאי הקורונה משאר הדיירים.

  מבוצעת בדיקה גם שהצוות מצוייד וממוגן היטב ושכל הפעולות נעשות על פי ההנחיות של היחידה הארצית למניעת זיהומים ושל מטה מגן אבות ואימהות.

  פרופ' מימון מנהל "מגן אבות ואמהות" הנחה להשאיר את הדיירים במקום, לבצע דגימות חוזרות כל ארבעה ימים ולנטר מקרוב את מצב המטופלים והעובדים כדי לאתר התפתחות אירועי תחלואה או הדבקה אפשריים.  0 תגובות