מעבר לאתר המותאם
1

דרעי: "בני התורה עוברים בתקופה הנוכחית משבר גדול, הנשירה גדולה"

איתי גדסי No Comments on דרעי: "בני התורה עוברים בתקופה הנוכחית משבר גדול, הנשירה גדולה"

במשרד הבריאות הסכימו להגדיל את כמות המתפללים בבתי הכנסת לקראת צום ט' באב. ראשי הסיעות דנו עם שר הבריאות והצוות הבכיר על המשך תפקודו של עולם הישיבות והגדלת הקפסולות. גפני: "דרשתי להגדיל את מספר התלמידים בקפסולות". ליצמן: "לא נאפשר המשך הגבלה שרירותית לתפילה בבתי כנסת".

דרעי, גפני וליצמן צילום: פלאש 90

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

לקראת אלול. ראשי הסיעות החרדיות השרים דרעי, ליצמן וח"כ גפני נפגשו עם שר הבריאות יולי אדלשטיין והמשנה למנכ"ל פרופ' איתמר גרוטו. על הפרק: הפתרונות להמשך תפקודו החיוני של עולם הישיבותעל רקע המשבר הגדול של שיבושי הלימוד בישיבות והכוללים לקראת זמן אלול הבעל"ט, וכן הקלות בנוהל בתי הכנסת לתפילות.

לקראת צום תשעה באב סוכם עם ראשי הסיעות החרדיות לבקשתם, כי מספר המתפללים בבתי הכנסת יגדל. ומשרד הבריאות יפרסם בהמשך את כמות המתפללים והנוהלים.

יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי אמר לאחר הפגישה: "ציבור בני התורה עוברים בתקופה הנוכחית משבר גדול, ולצערי, הנשירה גדולה. כולנו חייבים לפעול להשגת הסדר ובייחוד לקראת חודש אלול, ימי הרחמים והסליחות – הימים החשובים ביותר מבחינת עולם התורה".

דרעי הוסיף כי "לבקשתי, האלוף במיל' רוני נומה לקח על עצמו לסייע בפרוייקט הנוכחי, להסדיר ולתכלל את כל נושא פתיחת הלימודים מול ראשי הישיבות והכוללים".

שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן אמר: "לצד הצורך בזהירות יתירה למניעת הידבקות בקורונה, יש לעשות הכל להמשך קיום עולם התורה, היכלי הישיבות והכוללים, הרחבת האפשרות לתפילה בבתי כנסיות ביום יום ולקראת ט' באב. הודענו שלא נאפשר המשך הגבלה שרירותית לתפילה בבתי כנסת, אלא יש להתאים לפי גודל המקום. קיימנו ישיבה מיוחדת עם שר הבריאות אדלשטיין בנושא ואנו תקווה שתימצא הדרך הנכונה לפתרון הנדרש".

יו"ר 'דגל התורה' ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אמר: "צריך להמשיך ולשמור על הוראות משרד הבריאות, במקביל דברים שהם אפשריים לעשות במסגרת הזהירות צריכים להיעשות, במיוחד בישיבות הקדושות ובכוללים שהם נשמת אפינו ואין לנו שיור רק התורה הזאת. על כן דרשתי להגדיל את מספר התלמידים בקפסולות שאין חולק על כך שפרויקט הקפסולות הצליח מעל למצופה, כדי שעולם התורה ימשיך ויפרח בייתר שאת לקראת זמן אלול הבעל"ט".0 תגובות