מעבר לאתר המותאם
1

תבוטל הסנקציה של שלילת רישיון נהיגה לחייבים בהוצאה לפועל

עמית דניאל 3 Comment on תבוטל הסנקציה של שלילת רישיון נהיגה לחייבים בהוצאה לפועל

ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק של ח"כ שלמה קרעי לבטל את הסנקציה של שלילת רישיון נהיגה לחייבים בהוצאה לפועל

שלמה קרעי צילום: פלאש 90

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת החוק של חבר הכנסת ד"ר שלמה קרעי (הליכוד) לבטל את הסנקציה של שלילת רישיון נהיגה לחייבים בהוצאה לפועל.

חה"כ קרעי: "רישיון נהיגה זה לא מותרות. זה כלי עבודה מרכזי של האזרחים. איך אפשר לצפות מאדם להחזיר חוב להוצאה לפועל כאשר נוטלים ממנו את חופש התנועה ומחרימים לו כלי כל כך מרכזי כמו רישיון נהיגה?".

לדבריו "אדם שרישיונו מוגבל מתקשה בתפקוד ההורי ובמילוי משימות פשוטות בחיי היום-יום. הקושי מתגבר בייחוד כשמדובר בחייבים תושבי הפריפריה, או אזורים אחרים נעדרי תחבורה ציבורית יעילה ומספקת. הקושי מחריף עוד יותר בתקופה זו של משבר הקורונה והשלכותיה על התחבורה הציבורית".

עוד הוסיף ח"כ קרעי כי "המצב כיום פוגע פגיעה קשה אף יותר בצעירים ובנהגים חדשים ששלילת רישיונם מחייבת אותם לעיתים בתיאוריה וטסט מחדש, למרות שהמגבלה לא הוטלה כתוצאה מאיכות הנהיגה שלהם. כנ"ל לגבי כיסויים ביטוחיים שמסתבכים במקרים של הפרת הסנקציה".

"הצעת החוק לא תפגע באופן מהותי בתפקודה של לשכת ההוצאה לפועל מחד, ומאידך תשפר את תפקודם של חייבים המצויים במצב קשה ממילא, מעצם מעורבותם בהליכי ההוצאה לפועל, ותקל עליהם להחזיר את חובם. אני מודה לשר המשפטים שדחף לאישור ההצעה ומקווה שביטול הסנקציה יהפוך בהמשך מהוראת שעה להוראת קבע".3 תגובות

מיין תגובות
 1. 3

  מאוד. מרשים. כמו. שאמר. ההסכם. מחשבה. קטנה. הצילה. עולם. שלם. בזה. דוקטור. שלמה. קרעי. אתה. איש. נבון. וכחם. בהיותכה. אשיות. חזקה. בזה. אתה. תגיע. ליותר. מעמדים. בהצלחה. קדימה. לכול. עניין

 2. 2

  השאלה מתי יקבלו החייבים את רישיונות הנהיגה, מתי.
  בעיה גדולה כי מצד משרדי רישוי אומרים שאינם מודעים, ולא עדכנו אותם? כמה זמן על החייבים להמתין יותר? והאם הפגיעה תמשיך ומשרדי רישוי יחייבו אותם בתיאוריה וטסט. כולם לא יודעים , והחייבים אכלו אותה בגדול.

 3. 1

  הצעת החוק לא תעזור למי שנשלל רישיונם לפני שנתיים ויותר כי לצערנו משרד רישוי יפעיל תקנה 172א , ולא רשום בהצעת החוק ריטרואקטיבית מיום חסימת הרישיון נהיגה עי רשם ההוצאה לפועל?? אז הפגיעה נשארת וקיימת, תנסו לברר מול משרד רישוי.