מעבר לאתר המותאם
1

דיפלומטיים מעריכים: אפשרות למלחמה בין ישראל לחיזבאללה

קלמן טלר No Comments on דיפלומטיים מעריכים: אפשרות למלחמה בין ישראל לחיזבאללה
19:40
09.08.20
דוד קליגר No Comments on צפו בשידור חי: נפתלי קמפה במופע השקה מצועצע לאלבום 'אנה אלך'

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

העיתון הסעודי 'עוכאז' מצטט הבוקר דיפלומטים מערביים בביירות שאומרים שכל הנתונים והדוחות מצביעים על כך שישנה אפשרות למלחמה בקיץ בין חיזבאללה לישראל שכן ארגון הטרור הלבנוני חש במצור מכל הכיוונים ועל כן הוא מוכן ללכת רחוק כדי להסיר את אותו מצור: "מלחמה נגד ישראל יכולה להפוך את הקערה על פיה ולטרוף את כל הקלפים".

הגורמים המערביים שמצוטטים בעיתון העריכו כי עימות בחזית הצפונית (סוריה ולבנון) כזה עשוי לפרוץ לפני הבחירות לנשיאות ארצות הברית. השבוע דיווח העיתון הלבנוני א-נהאר כי ישנם דיבורים בחוגי חיזבאללה על מלחמה אפשרית עם ישראל בחודש אוגוסט. נזכיר שלפני מספר ימים נכנס לתוקף חוק קיסר האמריקני שמטיל סנקציות קשות על משטר אסד וכל מי שבא במגע איתו.

לחוק הקיסר יש השלכות כלכליות גם על לבנון וגם על ארגון חיזבאללה הלבנוני. בנאומו האחרון מנהיג הארגון, חסן נסראללה, איים כי "אנחנו נהרוג כל גורם שיגיד לנו או שתמותו מרעב או שנהרוג אתכם בנשק כדי לקחת את הנשק של חיזבאללה".

בסוף השבוע האחרון פרסם ארגון הטרור השיעי סרטון במסגרת הלוחמה הפסיכולוגית עם ישראל שבו ניסה להעביר מסר שבידיו טילים מדויקים חרף כל הניסיונות של ישראל לסכל את הגעתם לידי הארגון. הסרטון שלווה בקולו של נסראללה מאחד מנאומיו הקודמים נקרא "תם ונשלם". כך מפרסם כאן 11.0 תגובות