מעבר לאתר המותאם
1

איש החסד של הדור: הרב אברהם הבר נפטר לאחר שחלה בקורונה

יעקב הרשלר 6 Comment on איש החסד של הדור: הרב אברהם הבר נפטר לאחר שחלה בקורונה

קורבן המגיפה הקטלנית: איש החסד הידוע הרב אברהם הבר שהציל את חייהם של אלפי יהודים, נפטר הערב לבית עולמו לאחר שחלה בנגיף. הרב הבר מייסד "מתנת חיים" הארגון הראשון שסייע לחולי דיאליזה, לקבל כליה בחינם מתורמים חיים

רבים חבים לו את חייהם בזכות מפעל חייו להשתלות כליה | הרב הבר צילום: פלאש 90
10:00
01.12.20
צבי טסלר No Comments on מתקפת סייבר על חברת הביטוח 'שירביט'; דלף מידע על לקוחות

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

המרכז הרפואי הדסה מודיע בצער גדול על פטירתו של הרב ישעיהו הבר, יו"ר ארגון 'מתנת חיים'. הרב הבר אשר נדבק בנגיף הקורונה, אושפז בבית החולים הדסה עין כרם ב- 12/4 לאחר שחלה הדרדרות במצבו, והתקבל במצב קשה, כשהוא מתקשה לנשום בכוחות עצמו ונזקק כל העת לתמיכה של חמצן.

עם התדרדרות וקושי נוסף בנשימה, חובר למכונת הנשמה והורדם ביחידה לטיפול נמרץ נשימתי. צוות בית החולים כולו עשה כל שניתן לאורך הטיפול ברב הבר. מומחי היחידה לטיפול נמרץ כללי ופנימי ורפואה פנימית, כמו גם מומחי נפרולוגיה אשר עקבו אחר מצבו כמושתל כליה, טיפלו בו יום וליל.

הנהלת בית החולים הייתה בקשר עם משפחתו ועדכנה אותה כל העת באשר להתקדמות המחלה. לצערנו, מצבו של הרב היה קשה ומחלת הקורונה וסיבוכיה הכריעו אותו.
רופאי היחידה לטיפול נמרץ נאלצו לקבוע את מותו לאחר מאמצי החייאה ממושכים.

הרב ישעיהו הבר, יו״ר ארגון מתנת חיים ומי שהקים בעצמו את המפעל החשוב שהציל מאות אנשים, היה ידיד אמת וקרוב של הדסה לאורך השנים.

פועלו לחיבור בין חולי כליה לבין תורמים אלטרואיסטים היה מן הבולטים בעידוד תרומת איברים מן החי, ובהדסה בוצעו ניתוחים רבים שהצילו חיי אדם בזכותו.

מנהלי הדסה בעבר ובהווה, צוות מרכז ההשתלות, הנפרולוגיה, חדרי הניתוח ובעצם כל יחידות בית החולים, הכירו מקרוב את האיש אשר היה בן בית אצלנו. הוא נגע בלבבות של כולנו, בצניעות ובאישיות יוצאת דופן, בחוכמתו ובאהבת האדם שהייתה לסמל – הן של האיש הפרטי, והן של הארגון בראשו עמד. הדסה כולה משתתפת בצערה העמוק של משפחת הבר ומחזק אותה בשעה קשה זו.

הרב אברהם הבר אחד מאנשי החסד הגדולים של הדור. בשנת 2009 ייסד את עמותת "מתנת חיים", העמותה הראשונה בעולם שהעניקה חיים לאנשים הזקוקים להשתלת כליה בתרומה מאנשים בריאים וללא מטרת רווח. הרב הבר הציל את חייהם של מאות חולי כליה ממוות וייסורים.

הרב הבר הגיע לעיסוקו זה לאחר שנאלץ לעבור בעצמו השתלת כליה וראה את סבלם של החולים הממתינים בתור ועוברים תוך כדי כך טיפולי דיאליזה.

הרב הבר קיבל את "אות נשיא למתנדב" לשנת 2014 מנשיא המדינה שמעון פרס ז"ל על עידוד תרומת כליה מן החי להקלת מצוקתם של חולי כליות בישראל.

בחודש מרץ 2016 הוענק לרב הבר אות מגן שר הבריאות למתנדבים מצטיינים, בנימוקי ועדת הפרס נכתב כי הוא מקדיש לילות כימים לשינוי התפיסה הרווחת לגבי תרומות איברים מן החי, הוא עושה זאת באמצעות תורמים אלטרואיסטים, ובכך מעניק חיים למאות חולי כליות בישראל

כאמור, בבית החולים חלה הערב החמרה רפואית נוספת במצבו של הרב אברהם הבר יו"ר ארגון "מתנת חיים" שנדבק בנגיף הקורונה. בהוראת הרבנים הוסיפו לרב הבר את השם רפאל. אך לדאבון לב נגיף הקורונה הכריע את גופו של הרב והרב הלך לבית עולמו.6 תגובות

מיין תגובות
 1. 5

  אויייייייייייייייייייייייייייי ברוך דיין האמת
  אבדה עצומה לכל עמ"י

 2. 4

  נורא, איזו אבדה גדולה לעם ישראל!! קשה מאוד!! שה' ישלח כח לאישתו הצדיקה להמשיך את מפעל חייו!

 3. 2

  עצוב מאד
  איש חסד של אמת ללא משוא פנים