מעבר לאתר המותאם
1

עשרות אלפי ביקורים למבודדי בית; הצצה לפעילות האכיפה המשטרתית בימים אלו

בנצי לייזרוביץ No Comments on עשרות אלפי ביקורים למבודדי בית; הצצה לפעילות האכיפה המשטרתית בימים אלו

המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל: מאז תחילת המאבק בנגיף ועד כה, המשטרה פתחה ב-135 חקירות נגד מפרי בידוד, וכן ב-43 חקירות נוספות בעקבות חשד להפצת הודעות כזב. עד כה בוצעו כ-66,650 ביקורים למבודדים. כמו כן נרשמו עד כה 7,403 דו"חות, וכן הוצאו צווי סגירה ל-77 בתי עסק שהפרו את ההוראות

צילום: דוברות משטרת ישראל
10:53
05.06.20
הרב יהונתן ענבה No Comments on מידת הענווה \\ הרב יהונתן ענבה • האזינו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

משטרת ישראל מובילה בימים אלו את המאמץ לאכיפת התקנות לשעת חירום בהתאם למדיניות הממשלה בנוגע לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל. לצד משימה מורכבת זו, ממשיכה המשטרה כל העת לשאת באחריות המוטלת עליה גם בשגרה, לשמירת הסדר הציבורי, אכיפת החוק ושמירה על בטחון הנפש והרכוש. פעילות המשטרה לפיקוח ואכיפה מתבצעת בכל רחבי הארץ מהיבשה, מהאוויר ומהים, במגוון אמצעים וכוחות שיטור ובסיוע של מאות חיילי צה"ל.

עד כה נפתחו במשטרה 135 תיקים פליליים הקשורים להפרות הבידוד. בנוסף נפתחו 43 חקירות בגין מקרים שונים של הפצת מידע כוזב. כמו כן, עד כה נרשמו ע"י המשטרה 7,403 דו"חות, בחלוקה הבאה:
🔹הפרת חובת בידוד- 127 דו"חות.
🔹הפרת חובת דיווח על בידוד למשרד הבריאות– 8 דו"חות.
🔹סירוב להוראה על פיזור התקהלות אסורה – 393 דו"חות.
🔹הפעלת עסק\מקום בניגוד לתקנה 5(א) – 335 דו"חות.
🔹הפעלת חנות בדרך של פתיחה לציבור – 25 דו"חות.
🔹יציאה אסורה למרחב הציבורי בניגוד לתקנות – 5,226 דו"חות.
🔹שהייה במרחב הציבורי במקום שנאסר – 988 דו"חות.
🔹תפילה בניגוד לתקנות – 249 דו"חות.
🔹איסורים נוספים שנקבעו בתקנות – 52 דו"חות.

בתוך כך, מדי יום מבקרים השוטרים אלפי מחויבי בידוד בכדי לוודא כי הם מקיימים את חובת הבידוד, כשעד כה ביקרו השוטרים כ-66,650 מחויבי בידוד בכל רחבי הארץ. בימים האחרונים ביקרו שוטרים בכל רחבי הארץ גם באלפי בתי עסק שונים, בתי כנסת, בשווקים, במרכזי הקניות, פארקים, חופי ים וכיו"ב, כשמרבית בעלי העסקים והאזרחים, קיימו והקפידו על ההנחיות במלואן. המשטרה סגרה עד כה 77 בתי עסק באמצעות צווים בגין הפרת התקנות.

המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומן משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. מדוברות המשטרה נמסר כי "משטרת ישראל תמשיך לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה לבלימת התפשטות הנגיף ככל שיידרש במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו".0 תגובות