מעבר לאתר המותאם
1

סרבנים סדרתיים: ב"כחול לבן" דוחים את הצעת נתניהו

איתי גדסי 1 Comment on סרבנים סדרתיים: ב"כחול לבן" דוחים את הצעת נתניהו

לא מוכנים לשמוע: "כחול לבן" דחתה את יזמת הבחירה הישירה שהציע ראש הממשלה בנימין נתניהו הערב (מוצאי שבת) בניסיון למנוע בחירות בפעם השלישית: "הצעה חלולה"

גנץ צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בחירות קרובות. במפלגת "כחול לבן" דוחים את הצעת נתניהו לקיום בחירה ישירה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר מפלגתם – חבר הכנסת בני גנץ. "אנחנו עוסקים במניעת בחירות יקרות ומיותרות ולא בספינים חלולים להחזרת שיטת בחירה שניפצה את המשילות והמערכת הפוליטית ונכשלה כישלון חרוץ", אמרו במפלגה והוסיפו: "שינוי שיטת הבחירות בהליך בזק עלול להביא אותנו בדיוק לאותו המקום בו אנחנו נמצאים היום ולכן מדובר בהצעה חלולה שכל מטרתה להסיט את האש מנתניהו הנאשם בשלושה תיקי שחיתות חמורים, שהוא האחראי היחיד בגרירת מדינת ישראל לבחירות בפעם השלישית".

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע לפני שעה קלה פתרון למשבר הפוליטי הסבוך והציע קיום בחירות ישירות בינו לבין גנץ. נתניהו אמר: "בשבועות האחרונים הלכתי כברת דרך. לא חסכתי שום מאמץ כדי להקים ממשלת אחדות ולהימנע מבחירות מיותרות".

הצעת נתניהו, הערב

נתניהו סיפר כי במהלך השבועות האחרונים, עודכנו ראשי "כחול לבן" במידע מודיעיני רגיש: "עדכנתי את בני גנץ ואחרים בכחול לבן בחומר מודיעיני ומדיני רגיש מאוד. הם יודעים היטב מהם האיומים מצד איראן, הם יודעים היטב על ההזדמנויות הכבירות מול ארה"ב ומדינות ערב. ובכל זאת הם לא שמים את האינטרס הלאומי בראש מעייניהם אלא את הפנטזיה האישית של יאיר לפיד להיות ראש ממשלה", תקף נתניהו. "עדיין לא מאוחר מדי. אבל אם הם לא יתעשתו ולא יקימו ממשלת אחדות לאומית, יש דבר אחד נוסף שאפשר לעשות כדי למנוע בחירות מיותרות לכנסת – לבחור בחירה ישירה לראשות הממשלה בין בני גנץ וביני. ב"כחול לבן" אומרים שהם יודעים מה העם רוצה, אז אני בעד שהעם יחליט ולא אף אחד אחר – גם לא התקשורת".

כזכור, רעיון הבחירה הישירה הוצע לראשונה לפני מספר שבועות על ידי יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי. כדי לקדם זאת זקוקים חברי הכנסת להעביר חוק בזק. יו"ר "ישראל ביתנו" ח"כ אביגדור ליברמן הודיע אז כי יתנגד לכך כעת על אף שבאופן כללי הוא תומך ברעיון שהונהג בישראל לפני כשני עשורים.

שר הביטחון, נפתלי בנט הודיע כי יתמוך במהלך ואמר: "נתמוך בבחירה ישירה. בחירה ישירה היא הדרך היחידה לקבל הכרעה ולמנוע בחירות שלישיות, רביעיות וחמישיות".1 תגובות

מיין תגובות
  1. 1

    לא נאה לאתר חדשות מכובד לתפוס צד.
    אלא להציג את הדברים כהווייתם ובצורה אובייקטיבית.