מעבר לאתר המותאםראה"מ בחשיפה דרמטית: "חשפנו אתרים לפיתוח נשק גרעיני באיראן"

איתי גדסי No Comments on ראה"מ בחשיפה דרמטית: "חשפנו אתרים לפיתוח נשק גרעיני באיראן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך בקרב על הגרעין האיראני: בהצהרה שמסר במשרד החוץ חשף נתניהו, על אתר לפיתוח נשק גרעיני "אחד החשובים שבהם הוא אתר לייצור נשק גרעיני בעדה, דרומית לאספהאן" | נתניהו סיפר על ניסיונות ההסתרה של איראן לאחר חשיפת ישראל: "השמידו את האתר וכיסו בחצץ" | "ישראל יודעת הכל" שיגר נתניהו אזהרה לראשי השלטון באיראן

ראש הממשלה בהצהרה המיוחדת היום צילום: פלאש 90
11:30
21.02.20
בנצי לייזרוביץ No Comments on נסיון פיגוע דקירה בירושלים: המחבלת נוטרלה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף היום (שני) אתרי גרעין חדשים שבנתה איראן והיו סודיים ביותר ומסווים היטב באיראן, "אחד החשובים שבהם הוא אתר לייצור נשק גרעיני בעדה, דרומית לאספהאן". את החשיפה ליווה נתניהו בתמונות שהראו בבירור את פעילותה של איראן ואת פעילות ההסוואה של אתר גרעין לאחר חשיפתו על ידי נתניהו באו"ם.

ראש הממשלה פתח את ההצהרה והתייחס לחשיפה של האתר הראשון באו"ם: "היום אני חושף עוד פרטים על תוכנית הגרעין הסודית של איראן. לפני שנה וחצי חשפתי את ארכיון הגרעין הסודי שהמוסד הביא מטהרן. בדיוק לפני שנה חשפתי באו"ם את מחסן הגרעין הסודי של טהרן בטורקוזאבאד".

WhatsApp Image 2019-09-09 at 19.48.12

לאר החשיפה אמר נתניהו, "האיראנים טענו שזה מפעל לניקוי שטיחים. קראתי לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית סבא"א לבדוק מיד את טורקוזאבאד. היום אני מודיע לכם שהפקחים של סבא"א מצאו בטורקוזאבאד חומר גרעיני, אורניום, שאיראן הסתירה בניגוד להתחייבויותיה הבינלאומיות".

WhatsApp Image 2019-09-09 at 19.48.18

נתניהו הפנה שוב את הקהילה הבינלאומית לטיפול בהפרה החמורה, "זו הפרה חמורה ביותר של אמנת ה-NPT, האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני. היום גם הודיע מנכ"ל סבא"א פרוטה שהוא לא זכה לשיתוף פעולה מלא מצד איראן, זה בשון המעטה. אין פלא כי איראן עשתה הכל, אבל הכל, כדי לנסות להסתיר את מעשיה האסורים בטורקוזאבאד".

WhatsApp Image 2019-09-09 at 19.48.11

ראש הממשלה הראה על מצגת השקופיות את תיעוד ניסיון ההסתרה הכושל של האיראנים, "הנה טורקוזאבאד לפני החשיפה שלנו, אתם רואים כאן את המכולות שבתוכן איראן הסתירה ציוד גרעיני וחומר גרעיני סודי שאסור היה לה להחזיק".

WhatsApp Image 2019-09-09 at 19.48.14(1)

"הנה טורקוזאבאד אחרי החשיפה שלנו, אתם רואים שהם השמידו את הדברים האלה, סילקו את המכולות", הראה נתניהו והוסיף, "הם עשו אפילו משהו נוסף – הם כיסו את האתר בחצץ, זה מה שנקרא ממש 'קאבר-אפ', זה מה שאיראן עשתה שם. זה לא עזר להם כי הם השאירו עקבות של חומר גרעיני, כפי שאמרתי".

WhatsApp Image 2019-09-09 at 19.48.13

ראש הממשלה עבר לחשיפה הדרמטית של הערב, "אבל היום אני מגלה שחשפנו אתרים סודיים נוספים בתוכנית הגרעין של איראן, אחד החשובים שבהם הוא אתר לפיתוח נשק גרעיני באבאדה, דרומית לאיספהאן. אתר לפיתוח נשק גרעיני. בדיוק כמו בטורקוזאבאד, כשאיראן הבינה שעלינו על עקבותיה, היא מיד התחילה בניסיונות הסתרה".

WhatsApp Image 2019-09-09 at 19.48.17

ראש הממשלה הראה את תיעוד האתר לפיתוח נשק גרעיני החדש, "הנה האתר באבאדה לפני שהבינו שהוא נחשף, אתם רואים אותו כאן, ותראו את האתר, אחרי שהם הבינו שעלינו עליהם הם פשוט השמידו אותו, פשוט חיסלו את הכל. זה פשוט מדהים. בכל פעם הם מסתירים, אנחנו חושפים, ואז הם מנסים לטשטש את עקבותיהם".

.

לכן, לרודנים באיראן אני אומר – ישראל יודעת מה אתם עושים, ישראל יודעת מתי אתם עושים, וישראל יודעת איפה אתם עושים. אנחנו נמשיך לחשוף את השקרים שלכם, אנחנו נמשיך לעשות הכל כדי למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני ונמשיך לפעול נגד התוקפנות של איראן בכל מקום ובכל עת.

אני קורא לקהילה הבינלאומית להתעורר, להבין שאיראן משקרת כל הזמן ולהצטרף לנשיא טראמפ ולמדינת ישראל בהפעלת לחץ מקסימלי על איראן. המדיניות הדרושה היא לחץ, לחץ ועוד לחץ.

.0 תגובות