מעבר לאתר המותאם
1

המוסיקאי מספר על השיר שנכתב תוך כדי הכנת ה'טשולנט' • האזינו

דוד קליגר No Comments on המוסיקאי מספר על השיר שנכתב תוך כדי הכנת ה'טשולנט' • האזינו

במסגרת השידורים המיוחדים של 'קול חי מיוזיק' בימים אלו, ראיין גיל ישראלוב את הזמר והיוצר משה פלד לשעה מיוחדת בנבכי המוסיקה • האזינו

7:02
28.05.20
קלמן טלר No Comments on "אבל אני קבעתי": כך נבחרי הציבור ואושיות הזמר היהודי עוסקים בתורה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

במסגרת הראיונות המיוחדים לתשעת הימים ב'קול חי מיוזיק' שוחח המוסיקאי גיל ישראלוב עם המלחין והיוצר משה פלד.

פלד כזכור ניצח בתחרות 'המלחין הבא' במסגרת התוכנית 'מוצ"ש חי' עם מנחם טוקר, ובמהלך הראיון בין השאר גילה את הסוד הכמוס, וחשף – איזה לחן 'נחטף' מידיו של אחד מגדולי הזמרים עבור התחרות.

פלד סיפר על הקשר האישי בינו לבין הזמר יידל ורדיגר, כשבין השאר נסובה השיחה כמובן על עניניים מוסיקליים נוספים כמו דעתו על תופעת כתיבת השירים בשנים האחרונות במוזיקה החסידית, והאם כל אחד יכול לנגן או לכתוב שיר, מהו הדבר שכל מלחין זמר או כותב טקסט מושפע ממנו לחלוטין, וכן אנקדוטות מוזיקליות מרתקות נוספות.

אחד מהסינגלים האחרונים של פלד הוא 'לשנות' – שיר קצבי ומיוחד, בסגנון הקאנטרי, שאותו כתב ביום שישי קיצי וחם, תוך כדי הכנת הטשולנט לשבת קודש.

פלד מספר ששום דבר לא הכין אותו לשיחת טלפון שקיבל מחבר יקר, כאשר במהלך השיחה שפך את ליבו על דברים קשים שעבר ועובר. והיות ואינו פסיכולוג וגם לא מתיימר להיות אחד כזה – השתדל לנחמו במילות הרגעה, ובמיוחד חזר ואמר לו שגם כשהכל שחור – תמיד יש את נקודת האור, ואת חצי או רבע הכוס המלא, מיד לאחר השיחה רבת המשמעות – כשהיא עדיין מהדהדת במוחו – כתב את השיר.

האזינו לראיון המלא:0 תגובות