מעבר לאתר המותאם
1

התחדש משפטו של פעיל השמאל שהסגיר פלסטינים וגרם למותם

איתי גדסי No Comments on התחדש משפטו של פעיל השמאל שהסגיר פלסטינים וגרם למותם

פעיל השמאל הקיצוני עזרא נאווי הגיע היום לבימ"ש השלום בירושלים, שם התחדש משפטו בעבירה של מסירת מידע על פלסטינים שמכרו קרקעות ליהודים לידי הביטחון המסכל הפלסטיני. נציג הפרקליטות בדיון: החשדות בתחילת התיק בדבר מעורבותו של נאווי בגרימת מותו של אדם היו מוצדקים

עזרא נאווי צילום: פלאש 90
13:06
26.05.20
קובי פינקלר No Comments on 2 תרופות קיימות עשויות להיות יעילות נגד קורונה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

היום (שלישי) התחדש בבימ"ש השלום בירושלים משפטו של פעיל השמאל הקיצוני עזרא נאווי, המואשם בכך שבמספר הזדמנויות מסר מידע אודות פלסטינים שהיו צדדים לעסקאות החזקת ומכר מקרקעין באזור דרום הר חברון, לידי כוחות הביטחון המסכל ברשות הפלסטינית.

בדיון הזכיר עו"ד חן בן שלום נציג הפרקליטות כי נאווי נחקר תחילה בחשד למעורבות בגרימת מותו של אדם וכי החשד היה מוצדק, אולם בסופו של דבר הגיע הפרקליטות להחלטה כי אין ראיות מספיקות להרשעה בעבירה זו ולכן היא אינה הגישה כנגדו כתב אישום בעבירה זו.

בדיון טענו עורכי דינו של נאווי, אשר בניהם בולטת עו"ד לאה צמל, אשר מייצגת מחבלים ופעילי שמאל רבים, כי יש לבטל את כתב האישום וזאת מנימוקים שונים, נציג הפרקליטות דחה את הטענות והסביר מדוע יש להמשיך את המשפט ולהרשיע את נאווי.

נזכיר כי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית משפט השלום בעיר מייחס לנאווי עבירה לפי סעיף 7א(ב) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה (הגבלת פעילות), האוסרת על אזרח או תושב ישראלי, להתגייס או לפעול בשירותם של גורמי המודיעין והביטחון של הרשות הפלסטינית.

כתב האישום הוגש על דעת פרקליט המדינה בהתאם לתשתית הראייתית שהתגבשה בתיק, אותה סיפק ארגון 'עד כאן' לרכזי המודיעין במשטרה, כבר לפני שלוש שנים. מדובר בחומרים שנאספו במסגרת תחקיר שערך הארגון בקרב ארגונו של נאווי, אשר במהלכו נחשפה פעילותו של נאווי בדבר הסגרת פלסטינים שמכרו קרקעות ליהודים לידי הביטחון המסכל הפלסטיני.

בחומרים שהועברו למשטרה תועד נאווי מודה בפני עוזרו א', שיש לו קשר למותו של אבו חליל, פלסטיני תושב דרום הר חברון. נאווי מספר כי מסר את המידע לביטחון המסכל הפלסטיני, ש"טיפל" באבו חליל, ולאחר מכן חלה אבו חליל ומת. " קיבל סטרוק והיה חולה, ומאשימים קצת אותי בזה.. יש לי יד בזה. העברתי את זה לביטחון המסכל, אין לי פה סנטימנטים".

כמו כן, סיפר נאווי לא' כי כבר מספר פעמים שמסר את פרטיהם של מוכרי קרקעות ומתווכים שמתקשרים אליו לידי שירותי הביטחון הפלסטינים. נאווי מסביר בשיחה כי כדי למנוע מכירת קרקעות ליהודים הרשות הורגת את מוכרי הקרקעות הפלסטינים, ומאלצת בעלי אזרחות ישראלית לעזוב את הארץ.

נאווי תועד אומר כי "..(הרשות הפלסטינית) תופסת אותם, הורגת אותם. לפני שהיא הורגת אותם היא מרביצה להם הרבה, מענים אותם. קודם זובור אחר-כך גזנגה.."

בדיון השתתף עו"ד צור פלק מנהל המחלקה המשפטית בארגון 'עד כאן', השתתפותו בדיון קוממה את עורכי דינו של נאווי שטענו כי 'עד כאן' אינם צד בתיק. מנגד תמך נציג הפרקליטות במעורבות של 'עד כאן' בהליך כאלו שסיפקו את החומרים והגישו את התלונה "אנו סמוכים ובטוחים כי לאחר שבית המשפט ייחשף לראיות בתיק הוא יחליט על הרשעתו של עזרא נאווי.

לא ייתכן שאחד מראשי "ארגון זכויות אדם" יעיד על עצמו כמי שמוביל להסגרתם ולמותם של פלסטינים תמימים שהיו מעוניינים לקיים עסקאות עם יהודים." מסר עו"ד פלק.

שופט בימ"ש השלום בירושלים שאול גבאי ריכטר, דחה את המשך המשפט בכשלושה שבועות, אז ייתן החלטה בדבר טענותיהם של עורכי דינו של נאווי.0 תגובות