מעבר לאתר המותאם
1

ח"כ זוהר בדיוני פיזור הכנסת: "חוסר ברירה"

איתי גדסי No Comments on ח"כ זוהר בדיוני פיזור הכנסת: "חוסר ברירה"

החל הדיון במליאה על החוק לפיזור הכנסת | ח"כ זוהר: על הציבור לשנות את דפוס ההצבעה ולהפסיק להצביע למפלגות הקטנות

ח"כ זוהר צילום: הדס פרוש, פלאש 90
19:03
03.07.20
דוד קליגר No Comments on 'שירין ורחשין': התוכנית המלאה בהגשת מב"ד לפרשת חקת-בלק • האזינו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

מליאת הכנסת החלה את הדיון בהצעת חוק התפזרות הכנסת העשרים ואחת, התשע"ט-2019, לקריאה שנייה ושלישית של ח"כ מיקי זוהר.

ח"כ מיקי זוהר הציג את החוק ואמר: "נערכנו למצב הזה מחוסר ברירה מתוך תקווה שעדיין יחול שינוי ותימצא הדרך להרכיב ממשלה, אבל הדברים לא פשוטים כמו שאתם יודעים. אני לא יכול לומר שאני מרוצה, אני נורא מתוסכל ומאוכזב מהסיטואציה שנכפתה עלינו".

"שאלו אותנו בשמאל למה אתם לא נותנים לגנץ להרכיב ממשלה והתשובה ברורה, היו 2.5 מיליון איש בבחירות האחרונות שאמנם הצביעו בפועל בפתק אחד אבל בליבם הם הצביעו בשני פתקים ואת הפתק השני בליבם את נתנו לבנימין נתניהו. למרות שהם ידעו את ההאשמות ושיש שימוע. הם לא רצו את גנץ, לפיד אשכנזי ואפילו לא את בוגי. לכן מהרגע שאתם אומרים תנו לגנץ הזדמנות להרכיב ממשלה אתם בעצם אומרים בוא נעשה הונאה ציבורית".

"אתם אומרים שהמיעוט יקבל הזדמנות להרכיב ממשלה על חשבון הרוב, זה לא עובד ככה. המיעוט לא יכול לשלוט ברוב, למרות שאתם רגילים כמיעוט לשלוט ברוב כשאתם הולכים לבג"ץ. אתם מתנגדים לפסקת ההתגברות כי אתם מרגישים שהכוח שלכם לשלוט בנו הרוב יעלם. ככה עובדת דמוקרטיה – הרוב שולט וזכויות המיעוט נשמרות".

"אנחנו בטוחים בכך שמי ששלח אותנו לכנסת מצפה לאחד מהשניים, הראשון שנתניהו יצליח להרכיב ממשלה, האופציה השנייה היא ללכת לבחירות ולדרוש מהציבור לשנות את דפוס ההצבעה ולהפסיק להצביע למפלגות הקטנות. מה שאנחנו עוברים כאן היום הוא אירוע היסטורי מחולל שינוי, ואירוע היסטורי מביא לתוצאות היסטוריות".

"הצעת החוק קובעת כי הכנסת ה-21 תפוזר והבחירות לכנסת ה-22 ייערכו ביום שלישי י"ז אלול תשע"ט ה-17 לספטמבר 2019. להצעת חוק התפזרות הכנסת, הוכנסו תיקוני חקיקה עקיפים לחוק מימון מפלגות. עפ"י ההצעה, ייערכו תיקונים מקילים בתנאי ההלוואות שנטלו המפלגות לצורך מימון הבחירות לכנסת ה-21. ההקלות בתנאי ההלוואות יהיו בדחיית החזרי הלוואות, היקף אחוזי הלוואות, מתן אפשרות נטילת הלוואה למפלגות חדשות כנגד ערבות בנקאית, וכן מתן אפשרות נטילת הלוואה למפלגה שלא נטלה הלוואה בבחירות האחרונות, לקחת הלוואה ב-10 ימים הקרובים, כאילו ההלוואה ניטלה לפני הבחירות".0 תגובות