ליצמן: "תוך שבועיים להוסיף 109 מיטות בביה"ח סורוקה"

  איתי גדסי 1 Comment on ליצמן: "תוך שבועיים להוסיף 109 מיטות בביה"ח סורוקה"

  שר הבריאות ליצמן בוועדה לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי: "אם תוך שבועיים לא ייפתחו 109 מיטות ב"סורוקה" – אמצא מטרה אחרת לכסף" • יו"ר הוועדה ח"כ מיקי זוהר: "אגיש הצעת חוק שתאלץ את שירותי בריאות כללית להקצות כספים שהיא מקבלת מהמדינה לטובת סורוקה"

  ח"כ מיקי זוהר וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן צילום: איציק הררי, דוברות הכנסת
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הוועדה המיוחדת לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי בראשות ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) קיימה היום (ג') דיון מיוחד לרגל יום הבריאות המצוין היום בכנסת. הדיון עסק בנושא המרכז הרפואי "סורוקה" בבאר-שבע כבית חולים יחיד המשרת כמיליון נפש – בחינת פתרונות לצמצום הפערים בבריאות כיעד לאומי.

  בפתח הדיון אמר יו"ר הוועדה ח"כ מיקי זוהר: "האיכות ורמת הטיפול והשירות הם קריטיים. מגיע לתושבי הדרום בדיוק את אותה רמת טיפול כמו במרכז הארץ. סורוקה הוא בי"ח יחיד בדרום המשרת כמיליון נפש".

  שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה): "משרד הבריאות אישר לסורוקה 98 מיטות ו-20 מיטות שיקום, אך זה לא קרה ונפתחו רק 9 מיטות. הטענות של סורוקה כלפי קופ"ח כללית אינן קשורות אליי. ב2014 עד 2016 השקענו בסורוקה את הסכום הגבוה ביותר שהקצבנו לאיזשהו בי"ח בארץ עבור בינוי ותשתיות. אם לא ייפתחו מיטות אני אקח אותן ואעביר לבי"ח אחר. סוכם עם ראש העיר כי יוקם בי"ח חדש בבאר-שבע, ובתוך שלושה חודשים תונח אבן הפינה. אם בתוך שבועיים לא ייפתחו 89 מיטות+20 מיטות שיקום – אעביר את הכסף לצרכים אחרים".

  רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר-שבע: "הדיונים הללו הפכו לריטואל. באנו היום לזעוק מדם ליבנו. אנחנו לא מחפשים אשמים אלא פתרונות. אנחנו מרגשים שמשחקים בנו כמו ביו-יו. סורוקה הוא נס. הם פועלים במציאות בלתי אפשרית של כוח אדם חסר. זה מאבק כדי שתושבי הדרום יקבלו את אותו טיפול רפואי כמו בשאר הארץ. חייבת להתקיים תחרות בין בתי חולים גם בנגב. רק כך קופות החולים ישקלו שיקולים נכונים בבואם לתקצב בתי חולים. לא יצא כלום מהחלטות הממשלה שהתקבלו אחרי כל המבצעים בעזה. אם לא יחול שינוי, תושבי הדרום יאבדו את האמון במדינת ישראל ואני מזהיר שנגיע למקומות לא טובים".

  ח"כ שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי): "בפריפריה מתים מוקדם יותר ויש תורים יותר ארוכים. יש אחריות משותפת של משרדי האוצר והבריאות יחד עם קופ"ח כללית. יש החלטת ממשלה בנושא הזה של 98 מיטות. צריך לשנות את האופן בו מועבר הכסף דרך קופות החולים לבתי החולים שלא באופן ייעודי".

  אלי כהן, סמנכ"ל כספים בקופת חולים כללית: "סורוקה נראית כמו אתר בניה כי בונים שם מחלקות חדשות. תקציב הבינוי שם הוא הגבוה מכל בתי החולים של כללית".

  מיכאל ביטון, ראש המועצה המקומית ירוחם ויו"ר מועצת הנגב: "אני קורא לשר הבריאות לדפוק על השולחן. כשאתה רוצה משהו – הוא קורה. לכללית יש מונופול בסורוקה. מועצת הנגב תלך על הראש של קופ"ח כללית. אם יהיה צורך נצא בקריאה לנטוש את הכללית".

  תושבת אור הנר דיברה בכאב ובסערת רגשות וסיפרה: "אימא שלי בת 60. אין לה מקום במוסד סיעודי בדרום ושולחים אותה לרעננה. היא עומדת למות. חייבים להקים מוסדות סיעוד בדרום. אני צועקת ואין מי שיקשיב לי. מדובר פה בחיי אדם".

  ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי האוניברסיטאי "סורוקה": "יש אצלנו התקדמות גדולה בציוד, ברכש ובטכנולוגיה בעלויות של עשרות מיליוני שקלים. עם זאת, הפערים עדיין עצומים. חייבים להגדיל את חדר המיון ואת חדר הטראומה. חסרים כ-120 מיליון שקלים כדי לבנות את אותן 118 מיטות. מצד האמת, אנחנו חייבים לגדול ב-220 מיטות".

  בסיום הדיון אמר יו"ר הוועדה ח"כ מיקי זוהר כי הוועדה דורשת ממנכ"ל קופ"ח כללית לפעול במיידית ליישום החלטת הממשלה 2025 משנת 2014 להוספת 118 מיטות לביה"ח סורוקה.

  בנוסף, הוועדה סבורה שחקיקה או תקנה לגבי הגדרת משאבים ייעודיים לבתי חולים היא הכרחית ומצריכה שקיפות מלאה בנוגע לחלוקת הכסף בין קופות החולים. היו"ר ח"כ זוהר הבטיח לפעול באופן מיידי לחקיקה שתסדיר תחום זה.  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   ותוך כמה זמן ביטול האפליה בין תקצוב הילד החרדי להבדיל אלפי הבדלות לילד הנוצרי?????????????