יש לכם 3 דירות? כנסו לקרוא את ההטבות שתקבלו

  איתי גדסי 2 Comment on יש לכם 3 דירות? כנסו לקרוא את ההטבות שתקבלו

  ועדת הכספים אישרה את התקנות שהגיש שר האוצר הקובעות כללים למתן מענק לבעלי שלוש דירות ומעלה שימכרו את דירותיהם • כמו כן, אושר השינוי בנוסחא הקובעת את חישוב גובה המס

  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ועדת הכספים אישרה היום תקנות שהגיש שר האוצר, משה כחלון, לקביעת כללים למתן מענק לחייבי מס ריבוי דירות שמכרו את דירותיהם. הכללים יהיו תקפים למי שמכר את דירתו החל מה-1.1.17.

  התנאים לקבלת המענק: המכירה צריכה להיות מה- 1.1.17 עד ל- 1.10.17. המכירה לא נעשתה ללא תמורה ולא לקרוב משפחה, וכמו כן, לא על פי סעיף 5ב' לחוק מקרקעין (שינוי ייעוד). הרוכש הינו חסר דיור או בעלים של דירה יחידה שהצהיר כי הוא משפר דיור אשר מתחייב למכור את הדירה הישנה תוך 18 חודשים מיום הקנייה. גובה המענק יהיה בגובה מס השבח או 85,000 ₪, לפי הנמוך מביניהם, והמענק יינתן בלא יותר מ-3 מכירות דירה.

  במידה ומדובר במי בבעלותו שלוש דירות ומעלה, אך הוא פטור ממס ריבוי דירות, מאחר ודירות ההשקעה שבבעלותו הן עד שווי של 1,150,000 ש"ח, אזי המענק שלו במקרה של מכירת דירה יהיה בגובה של 15,000 ₪, או 50% ממס השבח, לפי הנמוך מביניהם. מקבל המענק לא קנה דירה מה- 16.12.16 ועד ל- 31.12.20 למעט אם רכש דירה שחל עליה מס רכישה לפי מדרגות של דירה יחידה. תהיינה שתי אפשרויות לקבלת המענק, לפי בחירת המוכר, בתשלום לחשבון הבנק לאחר תשלום מס השבח או לבקש שהמענק יהיה על חשבון מס השבח.

  כמו כן, אישרה הוועדה שינוי במבנה הנוסחא הקובעת את גובה המס אותו ישלמו בעלי שלוש דירות ומעלה. התיקון בנוסחא נועד להבטיח כי ככל שהדירה ממוקמת באזור עם מדד כלכלי חברתי נמוך יותר עם מדד פריפריאליות נמוך יותר, כך הסכום הקובע לחיוב במס יהיה נמוך יותר.  2 תגובות

  מיין תגובות
  1. 2

   פערי-שכר=סיבת העוני.עצם הפער. רוב הפתרונות הם מישניים. האדם הוא המטרה. אבסורד ששכיר עובד 9-12 ש"ע,יצרני/תפוקתי ונכנס למעגל העוני. ועל גבו כגשר לעשקנים שלא מייצרים כלום שמתעשרים על גבי היצרן. זה OECD ?!
   שבת שלום0.