אדלשטיין: איפה החכי"ם הערבים? למה לא מגנים?

  איתי גדסי 1 Comment on אדלשטיין: איפה החכי"ם הערבים? למה לא מגנים?

  אדלשטיין במליאה: ״בימים האחרונים חסר לי עוד קול של מייצגי הציבור הערבי. אני מצפה לשמוע את נציגם. קולם לא נשמע. אני מפציר בעמיתי, תפסו מקלדת או מיקרופון ותגידו משהו לציבור שממתין למוצא פיכם״

  יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין צילום: דוברות הכנסת

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  מליאת הכנסת התכנסה היום אחה"צ לדיון מיוחד במטרה לאשר את החלטת ועדת הכנסת מאמש. כזכור, ועדת הכנסת החליטה אמש להסיר את חסינותו של ח"כ באסל גטאס לצורך ביצוע חיפוש ומעצר.

  אולם, ח"כ באסל גטאס הודיע היום בצהריים ליו"ר הכנסת כי הוא מוותר מיוזמתו על החסינות. בשל כך, המליאה התכנסה רק לצורך מסירת הודעה על פנייתו של ח"כ באסל גטאס. חסינותו של ח"כ באסל גטאס הוסרה עם הודעת יו"ר הכנסת על הוויתור במליאה.

  יו"ר הכנסת ח"כ יולי יואל אדלשטיין אמר בדיון "ועדת הכנסת החליטה אתמול, כי היא מקבלת את בקשתו של היועץ המשפטי לממשלה ומציעה לכנסת ליטול מחה״כ באסל גטאס את חסינותו בפני חיפוש ואת חסינותו בפני מעצר, והכול בקשר לחקירה שנפתחה נגדו ביום 18.12.2016 בחשד כי העביר טלפונים, ציוד נלווה ומסמכים לאסירים ביטחוניים בכלא קציעות. החלטת הוועדה נועדה לאפשר למערכת אכיפת החוק לנקוט בפעולות שיאפשרו להמשיך ולברר את החשדות העומדים נגד חה"כ גטאס בפרשה האמורה. לאחר שהתקבלה החלטה זו, הודיע לי חה"כ גטאס בכתב כי הוא מסכים לנטילת החסינות. בהתאם לחוק החסינות, נטילת החסינות נכנסת לתוקף עם מתן הודעתי זו לכנסת.

  מובן מאליו כי חסינות במדינה דמוקרטית היא כלי חשוב ביותר לביצוע משימות. יחד עם זאת, אני מקבל בסיפוק את ההחלטה שנתקבלה אמש פה אחד. אסור לנו לאפשר פעילות עבריינית. באופן אישי, בימים האחרונים חסר לי עוד קול של מייצגי הציבור הערבי. אני מצפה לשמוע את נציגם. קולם לא נשמע. אני מפציר בעמיתי, תפסו מקלדת או מיקרופון ותגידו משהו לציבור שממתין למוצא פיכם.

  יו"ר ועדת הכנסת ח"כ יואב קיש מסר למליאה את החלטת ועדת הכנסת אמש. קיש הוסיף ואמר "הזמנו את ח"כ גטאס לדיון בוועדת הכנסת. גטאס בחר לא להיות בדיון ולא לשלוח אדם שייצג אותו. ההחלטות הללו אינן קלות, אולם ההחלטה הפעם אושרה פה אחד. גטאס ביקר אסירים השפוטים בגין רצח ועבירות ביטחון. בחקירה הוא טען שהוא לא ידע מה היה במעטפות. היועמ"ש אמר שהחקירה טרם הסתיימה אולם הוא ביקש מהכנסת ליטול את חסינותו לצורך מיצוי החקירה. אין בהחלטה האשמת מגזר שלם. ידע כל ח"כ שחסינותו לא תהווה כלי לפגיעה בדמוקרטיה.

  כאמור, יו"ר הכנסת הודיע כי חסינותו של ח"כ באסל גטאס הוסרה עם הודעתו על הוויתור במליאה.  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   תפסיקו לגלגל עינים החכי"ם הערבים אף פעם לא היו בעד דו קיום