פורץ דרך: האברך שמשלב חסידות אדוקה עם מופעי אומנות

  לאחר שהתמקצע בתחום, ברנשטיין יצא לפני שבועות ספורים עם מופע חדש, בו הוא מצייר בחול לעיני הקהל
  ישראל פריי 10 Comment on פורץ דרך: האברך שמשלב חסידות אדוקה עם מופעי אומנות

  האמן אהרן זאב ברנשטיין מציג: מופע אומנות בחול, בו הוא משרטט יצירות אומנות מרהיבות למול עיני הקהל • "צריך למשש את זה בכדי להבין, זה התענוג הכי גדול שהרגשתי בעבודתי" • כך יוצרים אומנות פורצת דרך – צפו בקליפ

  לאחר שהתמקצע בתחום, ברנשטיין יצא לפני שבועות ספורים עם מופע חדש, בו הוא מצייר בחול לעיני הקהל

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  דמותו של האברך עטורת הזקן ומוקפת ה'פיאות', הרוכן בריכוז רב על שולחן אור ובידיו מפזר הוא חול, תיראה לכם אולי הדמות הכי רחוקה מאיך שדמיינתם לעצמכם אומן המתעסק בציורי פורטרט וארכיטקטורה, אבל התוצאה – מדברת בעד עצמה.

  אהרן זאב ברנשטיין הוא אברך צעיר תושב ביתר עילית. לפני כמה שנים הוא הרגיש שתחת ידיו נמצאים תשוקה ולהט לציור ולמכחול, וכך, כמעט ללא הכנה, הוא נכנס באחת לעולם הציור והאיור.

  תוך תקופה קצרה הוא הפך למאייר ספרים, עלונים מוכרים במגזר, אך נפשו לא ידעה שבעה. "אחרי שעות רבות שהייתי ספון בחדר עם המכחול, התחלתי להתוודע לאומנות שבציור בחול", אומר ברנשטיין. "צריך למשש את זה בכדי להבין, זה התענוג הכי גדול שהרגשתי בעבודתי".

  לאחר שהתמקצע בתחום, ברנשטיין יצא לפני שבועות ספורים עם מופע חדש, בו הוא מצייר בחול לעיני הקהל. "מעבר לאומנות הנדירה הדרושה ליצירת ציורים מחול, נדרש ממני לצייר את הציור במהירות ובדיוק מרבי, שכן הקהל צופה בלייב בשעה שאני מאייר, מה שלא מותיר מקום לטעויות ומחיקות", הוא מסביר.

  יצוין כי המופע של ברנשטין נחשב לפורץ דרך. אם עד היום כל האומנים שעסקו בציור בחול השתייכו למגזר הכללי או לנשים חרדיות, זו הפעם הראשונה שאמן חרדי מציע את אומנות החול תוך שהוא יוצר תמונות יהדות אוטנתיות ואומנותיות, למול עיני הקהל.  10 תגובות

  מיין תגובות
  1. 10

   קטעים
   תמיד הכרתי את האמנות הזאת אצל נשים, לא ידעתי שגם חסידישע-גבר יודע לעשות את זה

   1. כמה עולה הופעה כזאת?

  2. 9

   וווווווווווווווואאאאאאאאאאההההההההההווווווווווו
   איזה דיוק
   מדהים x3

  3. 7

   ברנשטיין אחד התלמידים המוצלחים שלימדתי..ובהחלט היה שווה..שאפו

    1. גם עליך ר' זאב.
     אתם יודעים שהוא כבר יצא לחו"ל?
     לשוויץ, אמריקה, אילת, נהריה וכו'…
     והתחרה שם עם גדולי הזמרים והמקהלות!
     אין עליו!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. 6

   אני מכיר את אהרן זאב ברנשטיין מאז שהוא ילד הוא היה מצייר במוצ"ש אחרי אבות ובנים כולם היו עומדים ומסתכלים …..מהמם ד"ש מעיר הולדתך גבעת זאב (ס"ק)