שיחת מרן ראש הישיבה והשגריר האמריקאי | התיעוד המלא

  אבי יעקב No Comments on שיחת מרן ראש הישיבה והשגריר האמריקאי | התיעוד המלא

  רבן של ישראל מרן הגר"ד לנדו לשגריר ארה"ב בישראל: "אנחנו מרגישים כולנו הכרת הטוב עמוקה לארה"ב" | התיעוד המלא נחשף

  צילום: שוקי לרר

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  אתמול בבוקר הגיע שגריר ארה"ב בישראל ג'ק לו לביקור דרמטי וחריג במעונם של גדולי ישראל בבני ברק, את הביקור פתח במעונו של מרן הרב דב לנדו. לאחר הפרסום ב'קול חי' אמש, כעת מתפרסם התיעוד המיוחד והתמלול המלא מדברי מרן והשגריר.

  במהלך הפגישה שואל הרב את השגריר אם הוא יודע עברית? השגריר: רק בתפילה.

  הגר"ד: הוא שגריר של אמריקה בארץ? המתרגם (ח"כ יצחק פינדרוס): כן.

  הגר"ד: "יש לנו הכרת הטוב עמוקה לארה"ב. עמוק מאוד כבר הרבה שנים, וגם לאחרונה. החרדים מאוד מרגישים את פתיחות הלב שאמריקה באה לעזרתנו.

  מרן מוסיף: זה הקדמה חשובה מאוד להגיד מה כולנו מרגישים.

  לאחר מכן מוסיף הרב: יש לנו משהו מיוחד גם לדבר על היהדות החרדית, לא כל כך ידוע בעולם מה החרדים רוצים. ההכרה שלנו היא ההכרה שלנו בעגה היסטורית היא, שהעם שלנו הוא עם מיוחד, לא נגד עמים אחרים, עם שיש לו את תורת השם שניתנה בהר סיני, בכל הדורות כבר אלפי שנים, זו המהות של עם ישראל. פינדרוס לראש הישיבה: מכיון שהוא יהודי דתי, את זה הוא הבין. ראש הישיבה: פשיטא- אני ראיתי את זה מיד בעיניים שלו.

  הרב מוסיף: העם היהודי זה עם של תורה – יש כבוד לכל העמים וצריך לכבד את כולם. אבל העם היהודי הוא מיוחד כי הוא העם הנבחר, וממילא הגישה לעם היהודי צריכה להיות יותר מלכל העמים, הרב מוסיף לאורך ההיסטוריה היה כאלו שהתנהגו ככה או התנהגו אחרת לעם היהודי. וצריך לדעת שהעם היהודי הוא העם הנבחר.

  אתמול ב'מהדורה המרכזית' שוחח עו"ד אבי בלום עם ח"כ פינדרוס שכאמור שימש כמתורגמן בשיחת השגריר עם מרנן גדולי ישראל. פינדרוס שחזר קטעים מהביקור ואמר: "יש לגדולי ישראל הכרת הטוב עצומה לארה"ב על התמיכה ומשלוחי הנשק וזה עלה בשיחות. כמובן גם זכות לימוד התורה אוזכר לא מעט, בגללה עצם קיומינו כאן – מה שחברי בכנסת לא רוצים לשמוע. הרב דב לנדו הציע לשגריר לראות בעצמו בתנ"ך שזה זכות הקיום שלנו".  0 תגובות