מעבר לאתר המותאם

הקמת ממשלת גנץ בתמיכת הערבים: "חזרה לקווי 67 וביטול חוק הלאום"

איתי גדסי 6 Comment on הקמת ממשלת גנץ בתמיכת הערבים: "חזרה לקווי 67 וביטול חוק הלאום"

כבר מעכשיו מתחילים הדיבורים וניסוח הדרישות לקראת הקמת ממשלת גנץ-לפיד בתמיכת הערבים שיהוו גוש חוסם לימין ונתניהו. חלק מדרישות הערבים לגנץ – הסדר מדיני עם חזרה לקווי 67 והקמת מדינה פלסטינית. ביטול חוק הלאום המכיר במדינה כמדינה יהודית. וכנגד חקיקת חוק יסוד השוויון שישים סוף ללאום היהודי בארץ ישראל. טיבי הדגיש, כי בניגוד להצהרות איימן עודה על אפשרות להצטרף לממשלה מדובר על תמיכה מבחוץ

עודה בתקרית המכוערת מול נתניהו בכנסת
עודה בתקרית המכוערת מול נתניהו בכנסת צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראשי הרשימה המשותפת גיבשו מסמך דרישות אותו יגישו לאחר הבחירות ל׳כחול לבן׳. תמורת מסמך זה הם יסכימו לשמש כגוש חוסם לטובת ממשלת גנץ. כך חושף יובל קרני בידיעות אחרונות. חלק מדרישות הערבים, הסדר מדיני על גבולות 67 והקמת מדינה פלסטינית בשטחים שיפונו. ביטול חוק הלאום וחקיקת חוק יסוד שיוויון.

לטענת ראשי המפלגה הערבית, במצב כזה הם יתמכו מבחוץ בממשלה של גנץ כפי שעשו ב-1992 כשתמכו בממשלה של רבין. במצב כזה הם יתנו לגוש המרכז שמאל רוב בכנסת. הם גם דורשים במסמך תפקידים בכנסת – את ראשות ועדת הכספים ואת ראשות ועדת הפנים.

אחמד טיבי – "לא מדובר בהצטרפות לממשלה בראשות בני גנץ, אלא בתמיכה בהקמת גוש חוסם נגד נתניהו".6 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות
 1. 6

  לפי הסדר הזה?…חשבתי : ביטול חוק הלאום לאלתר ואז משאל עם לשני העמים: האם אתם רוצים מדינה אחת או שתי מדינות לשני העמים?…. אני מעדיף מדינת אחת….

 2. 5

  … ובאותה הזדמנות חזרה גם לערכים של 67.

 3. 4

  בושה וחרפה איך שר בממשלה מתנהג לראש הממשלה. בעצם לא בושה הוא ערבי זה בסדר מותר לו.

 4. 3

  שטויות במיץ. גזלה של זמן.

 5. 2

  שכחו תנאי אחד שערבים הגרים בישראל יהיו חלק מהמדינה הפלשתינאית. יעבדו שם ויקבלו שם טיפול רפואי

 6. 1

  דרישות לגיטימיות , הגיע זמן להסדר מדיני ושלום אמיתי , ביבי דואג רק לנתניהו וזהו , 5 מיליארד שקל עולה הבחירות ולא רוצים לחזור לאותו סרט עוד 3 חודשים , הגיע זמן לשינוי ולהחזיר לפלסטינים את החלק שלהם ולבטל את חוק הלאום .