מעבר לאתר המותאם

  הרס הכשרות: "אף אחד לא לוקח אחריות על פרנסתם של אלפי משגיחים"

  איתי גדסי No Comments on הרס הכשרות: "אף אחד לא לוקח אחריות על פרנסתם של אלפי משגיחים"

  במהלך הדיון על רפורמת הכשרות, התקבלו החלטות הרסניות כבר בטווח המידי בו יוכלו רבני ערים להתערב בערים אחרות ולהעניק כשרות. מנהל החטיבה הדתית בהסתדרות הטיח במובילי החוק, "אתם צריכים להסתכל בעיניים של 4000 משגיחי הכשרות שעשו את העבודה הקשה במסירות במשך עשרות שנים. לתאגידי הכשרות שיקומו אחרי הרפורמה אין שום מחויבות למשגיחים"

  אילוסטרציה צילום: Yaakov Naumi/FLASH90 Keywords
  21:46
  05.12.21
  אבי יעקב No Comments on סדרת הפיגועים בבירה; ראש העיר מרגיע: "ירושלים העיר הכי בטוחה"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הרפורמה להרס הכשרות: במהלך הדיונים בוועדה על חוק הכשרות החדש, נקבע כי רבני ערים יוכלו במידית לתת כשרות בכל מקום. עפ"י הצעת החוק זה יחול רק על רבני ערים המונים מעל 20 אלף תושבים.

  חברי הכנסת יעקב אשר, אבי מעוז ואורי מקלב טענו כי סעיף זה נקבע לא בחינם שכן מספר תושבי שוהם הינו 21 אלף תושבים. עוד נקבע בדיון היום כי גם בתום תקופת המעבר, המועצות הדתיות יוכלו להמשיך לפעול בתחום הכשרות לצד כל התאגידים העסקיים שיוקמו.

  סעיפים נוספים שנדרשו לבירור בדיון היו בנוגע לסמכויות השר הנוגעות לקביעה והתערבות בסמלי כשרות וכן ביחס למשרת 'הממונה' – התפקיד החדש שיוקם במוסד הרבנות הראשית לישראל והוא יהיה אחראי על כל שירותי ההשגחה בין אם יפעלו עפ"י תקני הכשרות של הרבנות ובין אם יפעלו עפ"י תקני הכשרות שייקבעו שלושה רבנים.

  בנוגע להסדר שיאפשר לכל שלושה רבנים לקבוע תקן כשרות שיחייב את הממונה להעניק לתאגיד שייבחר בכך כשרות, הביעו חברי מועצת הרבנות הראשית הרב וייס והרב לוי דברים חריפים כנגד. לדבריהם הצטרף גם יו"ר המועצה הדתית בירושלים הרב יהושע ישי שאף הציג מסמך המלמד שרפורמת הכשרות תייקר את השירותים הכשרים.

  יניב שפירא מנהל ארצי בחטיבה הדתית בהסתדרות, פנה בדיון ליוזמי החוק ואמר: "כשאתם באים עכשיו להרים אצבע בעד החוק, אתם צריכים להסתכל בעיניים של 4000 משגיחי הכשרות שעשו את העבודה הקשה במסירות במשך עשרות שנים. לתאגידי הכשרות שיקומו אחרי הרפורמה אין שום מחויבות למשגיחים".

  שפירא הוסיף, "אף אחד לא לוקח אחריות על הפרנסה והתנאים של אלפי העובדים שצפויים להיפגע. יש משגיחים שלקחו התחייבויות כספיות על סמך המשכורת שהיום הם מקבלים, ומחר בבוקר הם צפויים למצוא את עצמם בלי עבודה. יצרתם רפורמה מלאת בעיות שלא פותרת שום בעיה שהייתה קיימת עד היום".  0 תגובות